Лавандовий сад та бренд «Lavender»: історія крафтового виробництва із Закарпаття

Лавандовий спокій, крафтові вироби та душевність в деталях – саме такі враження залишаються після відвідин Лавандового саду в селі Коритняни Ужгородського району. Засновниця саду та крафтового бренду «Lavender» Марина, юрист за освітою – садівниця за покликанням, розповіла Ужгород 24 про справу своєї мрії, ідеї та плани на майбутнє.

Розкажіть трішки про себе. Як народилась ідея створити лавандовий сад?

Я підприємець та крафтовий виробник лавандових виробів. І хоча за освітою я юрист, бажання копатися в паперах в мене було набагато меншим, ніж працювати на землі.

 Ідея створити такий сад народилась… у материнстві: у мене четверо дітей і я шукала справу, яку можна поєднувати із турботою про них. Оскільки я люблю садівництво, то вирішила розвиватись саме в цьому напрямку. Але садити не картоплю, а те, що приємне для душі. Крім того, була місія нести користь людям. Так виникла ідея створити лавандовий сад. Я почала багато читати про лаванду, вивчати її властивості. І поступово прийшла до створення саду.

З чого починався сад?

Це було у 2018 році. Я купила насіння лікарської лаванди і у мене виросло 10 кущиків, з них я зібрала насіння і вже виростила 100 саджанців. У 2019 році у мене вже було до 1000 саджанців.

Чому саме лаванда?

Я не знаю чому лаванда (ред. сміється). Напевно тому, що це дуже гарна, благородна рослина. І коли я почала більше дізнаватися про лікувальні властивості лаванди, то це мене дуже вразило, адже одна рослинка має досить потужну силу.

Які властивості має лаванда?

Вона використовується у медичних, терапевтичних та ароматичних цілях. У медицині вона має бактерицидну дію, добре гоїть рани після опіків. Лавандову олію навіть можна використовувати дітям, якщо немає алергії. Також лаванда має заспокійливу дію. Взагалі, це культура адаптоген, яка не тільки заспокоює, а й балансує нервову систему. Коли ми вдихаємо лавандове повітря, врівноважується наш стан, знімається тривожність.

Особисто Ви яку лаванду вирощуєте?

Це англійська вузьколиста лікарська лаванда. Є три види лаванди, кожен з яких має свої сорти. Я хотіла саме лікарську культуру, тому обрала цей вид. Хоч з лікарської лаванди і виходить менше олії, однак вона має цінні властивості.

Як доглядаєте за квітами лаванди?

Це органічний метод обробки. Щовесни потрібно прополоти все вручну, я не використовую гербіциди чи пестициди для боротьби з бур’янами. Також формую правильні та акуратні кущі.

Що можна виготовляти з квіток лаванди?

Тут фантазія безмежна. У косметичних цілях – починаючи від мила, закінчуючи різними шампунями тощо. Також лаванда часто використовується для декору – це композиції з сухоцвітів, віночки. Для ароматерапії – аромадифузори, свічки та інше, куди додаємо аромаолію.

Як проходить процес переробки квітів лаванди у ефірну олію?

Ефірна олія виготовляється у четвертий тиждень цвітіння лаванди, коли вона добре дозріла. Її виготовлення відбувається відразу після збору квітів. Якість олії залежить від її способу виготовлення та сировини. Після збору лаванди відбувається дистиляція. У мене є невеликий дистилятор, який наразі мені підходить, дивлячись на об’єми саду. Враховуючи крафтовість виробництва, я можу контролювати всі етапи якості. Взагалі, на ринку тільки 5% натуральної ефірної олії, решта 95% – це синтетична олія.

Які властивості має натуральна олія лаванди?

Це найбезпечніша з усіх рослинних ефірних олій, які є. Її можна використовувати навіть дітям від 1 року. Вона підходить для всіх типів шкіри, має загоювальний та заспокійливий ефекти.

Що входить у лінійку бренду «Lavender»?

До нашої лінійки входять:

  • Ефірна олія.
  • Квіткова вода.
  • Мило.
  • Бальзами для губ – це колаборація з дівчиною-технологом, яка займається косметикою.
  • Ароматичні саше.
  • Харчова сушена лаванда для ароматизації.
  • Соєві свічки.
  • Леквар сливка-лаванда.
  • Свічки з натурального бджолиного воску.
  • Крем для обличчя.
  • Крем для рук.
  • Сухоцвіти для декору.

Окрім самого виробництва продукції з лаванди, у Вас також влаштовують фотосесії?

Так, я вже другий рік практикую зелений туризм. У період цвітіння у нас відкриті двері для гостей. Ми готуємо фотозони та відповідний реквізит, чекаємо заходу сонця, після чого починається магія лавандових фото.

Коли починається та закінчується період цвітіння лаванди?

Це залежить від погоди. Зазвичай, це початок червня. Цвіте лаванда чотири тижні. В останній тиждень вже починається збір квіток. Але за сильної спеки лаванда швидко дозріває, і період цвітіння може зменшуватися.

Особисто для себе, які переваги у вирощенні лаванди Ви можете відзначити?

Це робота, яка самоорганізовує. Рух життя, який приносить свої плоди. А ще, садівництво – це робота, яка обов’язково приносить результат.

Які плани на майбутнє?

Я планую масштабуватися, хочеться більше виготовляти ефірної олії для розширення косметичної лінійки. Також я хочу зробити майстерню, де будуть різні прилади для роботи з лавандою. У майстерні ще планую проводити майстер-класи, показувати процес виробництва. Для цього потрібні великі інвестиції. Все рухається маленькими, але впевненими кроками, тому попереду ще багато цікавого та корисного.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*