Масове поховання з понад 440 могилами знайшли у звiльненому Iзюмi

Масове поховання в Ізюмі, виявлене після звільнення міста від російських окупантів (Фото:Serhii Nuzhnenko / RadioSvoboda.org

На території звільненого від російських окупантів Iзюма Харківської області у лiсосмузi знайшли масові поховання людей.

Про це заявив уповноважений з питань зниклих безвісти Олег Котенко в ефірі телеканалу Настоящее время.

На могилах «нашвидкуруч» встановлювали хрести, на деяких є прізвища, але на більшості — номери, йдеться про сотнi загиблих.

«Коли були обстріли, коли вони [російські окупанти] захоплювали Ізюм, вони дуже сильно обстрілювали місто, і люди помирали просто на вулицях. Ритуальні служби не знали, що це за люди, але вони їх брали і ховали на цьому цвинтарі… Більшість, я думаю, загинули під обстрілами, ми за датами це вже зрозуміли: люди загинули, коли вони били з артилерії по місту», — сказав він.

Також додав, що має сподiвання, що ритуальнi послуги вели певний реєстр, який допоможе встановити, де загинули поховані на цвинтарі люди і хто вони.

«…Я думаю, що це саме насильницька смерть, і я думаю, що це від артобстрілів. Я не хочу називати це Бучею — тут більше, скажімо так, цивілізовано поховані люди. Не хочу про це навіть думати, але я думаю, що там є й загиблі діти», – додав Котенко.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*