«На Радванці живуть не тільки роми, а й бізнесмени»: Галина Бучко про ринок нерухомості Закарпаття

Про міфи, які іноді обмежують вибір, про баланс між волонтерством та роботою, цінову політику в сфері нерухомості, професійний шлях під час війни та інвестиційні проєкти – в інтерв’ю з рієлторкою Галиною Бучко спеціально для Ужгород24.

Галина Бучко з чоловіком заснували в Ужгороді агентство нерухомості «Paradise» ще у 2010 році. Вони займаються як питаннями оренди, так і питаннями продажу нерухомості, а під час війни почали працювати з єОселею та єВідновленням.

Галина, ви дуже активні в соціальних мережах, записуєте багато відео, роз’яснюєте чимало актуальних питань експертно, але простою мовою. Розкажіть про себе та свою діяльність.

Я люблю свою роботу. Це дуже приємно: приймати участь у здійсненні людських мрій – мати власне житло у безпечному місці. А нещодавно ми з командою почали працювати з інвестиціями у первинну нерухомість. Ця галузь мені дуже подобається. Я навіть виступала спікером по темі інвестицій на професійному заході в Києві, і там виявилося, що багато людей не знає, що це таке. Тепер я відчуваю, що моя місія – розповідати людям про те, що з мінімальними коштами можна інвестувати в українську нерухомість.

… і бути справжнім внутрішнім інвестором. А можна більше деталей?

Якщо коротко, то суть інвестицій полягає в тому, що ми на етапі будівництва викуповуємо квартири з максимальною знижкою. Тобто збирається група людей, які мають у запасі по декілька тисяч доларів, з кожним окремо ми робимо інвестиційний договір. А коли вже на більш готовому етапі будівництва вартість квартир зростає, ми продаємо цю нерухомість, й кожен інвестор отримує свій відсоток прибутку.

Прибуток на якому рівні? Відчутний?
Не менше 10%, але були й випадки більше 40%.

Повернемось до вашого основного профілю. В чому перевага послуг рієлтора під час пошуку квартири?

Для орендаря ми надаємо безпеку та економію часу. Коли мова йде про більш дешевий сегмент, то єдину цінність, яку я можу надати клієнту – це безпеку, бо вже знаю, з яким орендодавцем краще не працювати. Звернувшись до рієлтора, людина вже може бути впевнена, що не натрапить на шахраїв. Для покупця нерухомості – це і безпека, і економія нервів, часу та впевненість у тому, що вони оберуть найкращий варіант.

Які шахрайські схеми трапляються частіше за все?

Їх багато, особливо в оренді. Ці шахраї тільки цим і живуть. Особливо багато шахраїв на ОЛХ. Основними їхніми «фішками» є те, що ціна завжди нижче за ринкову. Також шахраї завжди підганяють орендарів, тобто вимагають швидкого прийняття рішення, особливо в оплаті.

Як почався ранок 24 лютого 2022 року рієлтора в Ужгороді? Дзвонили люди в пошуках житла?

Ранок почався з двох дзвінків – до мене і до чоловіка телефонували наші друзі з Києва та Франківська. Всі шукали житло. До сих пір, коли згадую ті перші години, аж “мурахи” по шкірі. В той же день, по дорозі в офіс я вже створювала всім відомий чат «Житло Закарпаття – Прикарпаття», куди відразу почала закидати контакти власників з описами. Маючи великий досвід роботи у цій сфері, я розуміла, що дзвінків буде багато. Потім я вже почала писати про цей чат всюди, щоб люди могли допомогти один одному. У той момент не було й мови про заробіток.

Цей чат вийшов за межі Закарпаття?

Я назвала його і Прикарпаттям теж, бо люди шукали безпечне місце і у цих регіонах, окрім Закарпаття. Також сама я галичанка, і у мене багато друзів в соцмережах з тих регіонів, вони мені скидали пропозиції стосовно житла, тому так вийшло. Зараз я більше публікую в цьому чаті оголошення з Ужгорода.

Скільки учасників чату зараз?

Раніше максимальна кількість підписників у цьому чаті була близько 62 тисяч. Зараз вже менше 30 тисяч.

Важко уявити собі рієлтора-волонтера. Розкажіть, як Вам вдається це поєднувати?

Саме таке поєднання «рієлтор-волонтер» було перші три місяці війни. Зараз я розділила ці поняття: є моя професійна діяльність, а є волонтерська. Моє волонтерство, як рієлтора полягало в тому, що перші три місяці ні про яку комісію не йшло навіть мови. Далі – ми не брали комісію з людей, які шукали дешевий сегмент житла.

Зараз я веду чат оголошень з контактами власників, які надають безкоштовне житло. Я вважаю, що зараз моїм обов’язком є донатити, вигадувати для цього різні схеми допомоги для ЗСУ. Тож, певний відсоток з нашої комісії обов’язково спрямовується на донати. До того ж, я монетизувала наш чат, в якому оголошення стали платними (лише ті, які здаються за гроші, не безкоштовне житло), а ще у чаті є реклама. Для цього є спеціально створені банки і кошти йдуть прямо хлопцям (військовим – ред.). Я не вважаю себе мега волонтером, але зараз маю можливість працювати і частину з цих коштів віддавати на потреби фронту.

Ціни на оренду житла в Ужгороді з початком війни різко пішли вгору. Через це було багато критики в сторону Закарпатської області. З чим повʼязана така цінова політика, та хто її започаткував на Вашу думку?

Для мене це дуже болюча тема, бо про Закарпаття говорили дуже багато всякої гидоти. Звичайно, я сама ще досі не можу прийняти того, що однокімнатна квартира в новобудові з ремонтом 65 тисяч – це норма. Якщо раніше люди брали квартиру в чорновому варіанті з урахуванням того, що зекономлять на ремонті квартири, то тепер вони розуміють, що цей ремонт їм теж попаде у чималу копієчку. Адже ціни виросли абсолютно на все, не лише на нерухомість.

Якщо говорити про оренду, то був певний невеликий відсоток людей, які зловживали ситуацією, яка склалася. Наприклад, були пропозиції оренди за 2000 доларів США за маленьку «хрущовку». Сказати, що я була в шоці – це нічого не сказати. Після публікацій таких оголошень, орендодавець через деякий час писав, щоб ціну понизити, а потім взагалі написав видалити цю пропозицію, бо люди вже почали погрожувати йому. Тому те, що ми бачили ці оголошення про оренду за космічні гроші – не означає, що ціни насправді такими були, і що хтось взагалі знімав за такі кошти. Ось ці недобросовісні орендодавці – це чорна пляма для всіх людей, які здавали житло по довоєнних цінах та безкоштовно.

Також були такі моменти, що люди здавали квартиру за 6 тисяч, а орендар теж вирішив заробити і почав здавати ту саму квартиру за шалені гроші іншим. А було таке, що деяких людей безкоштовно поселяли в будиночки, а вони наводили там трохи порядки, і теж собі здавали це житло та заробляли на цьому. Було багато подібних неприємних ситуацій.

Як вдається не брати до серця такі негативні моменти, адже у вашій сфері їх справді вистачає?

Колись мені написали і побажали вибухів і підвалів.. У цей момент я собі подумала: це не людина погана, а цій людині погано. Ця фраза мене дуже рятувала тоді і рятує іноді і зараз. На Закарпаття сипалося багато нарікань, і я писала людям, що не всі тут такі і не все так, як транслюється. Спочатку я брала до серця весь негатив, а потім зрозуміла, що не можу все вирішити, бо я просто маленька Галя, яка може зробити тільки маленьку частинку чогось.

Яка зараз ситуація з цінами на нерухомість в Ужгороді? Чи є дефіцит житла на Закарпатті?

Дефіцит є. Люди їдуть, але частина з них повертається. У питанні оренди вже є що запропонувати, на відміну від початку повномасштабного вторгнення, але запитів також вистачає. Зараз почали часто телефонувати люди з Харкова та Одеси.

Де на сьогоднішній день знаходяться найдешевші квартири в Ужгороді?

Всі знають, що район Радванки найдешевший. І коли мені кажуть, що Шахту і Радванку не пропонуйте, то я перепитую чи впевнені вони. Дякуючи цим стереотипам, є дешевший сегмент житла, однак на Радванці живуть не тільки роми, але й бізнесмени. Скажу, що там можна знайти достойне житло з дешевої категорії.

Які поради можете дати людям, які шукають квартиру в Ужгороді?

Мені хочеться сказати, що коли ви шукаєте квартиру, то не варто відкидати стереотипні райони, бо часто саме там можна знайти непоганий для себе варіант. Також не розглядайте купівлю квартири, як свій ідеал на все життя. Ви можете купити квартиру за свій мінімальний бюджет і пам’ятати, що квадратні метри постійно дорожчають , а маленька і комфортна квартира – цілком достатньо на перший час. Пам’ятайте, поміняти меншу квартиру на більшу набагато легше, ніж купити відразу велику квартиру. Якщо говорити про покупку на первинному ринку, то краще брати у розтермінування в забудовника, навіть за трохи вищою ціною, адже з ходом будівництва, зростає і вартість метрів квадратних

Що найбільше Вам подобається у Вашій роботі?

Моя робота – це мої ліки, це те, чим я живу, що мене наповнює та надихає, дає сили та ідеї. І якщо я можу бути Вам корисною – то я найщасливіша людина у світі.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*