
У Вільшанському дитячому будинку-інтернаті, що на Закарпатті, запрацювали два нові спеціалізовані відділення — підтриманого проживання та паліативного догляду за важкохворими дітьми.
Про це інформує Закарпатська ОВА.
Їх відкриття стало важливим кроком у створенні безпечного та гідного середовища для дітей з інвалідністю та складними життєвими обставинами.
Сьогодні оновлені приміщення оглянули директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна, її заступниця Мирослава Сухар, керуюча справами облради Мирослава Ливч та команда благодійного фонду «Комітет медичної допомоги в Закарпатті».
«Комплексні послуги паліативного догляду й підтриманого проживання – це реальний шанс на якісне, повноцінне життя для вразливих дітей і їхніх сімей. Це – справжні осередки людяності та гідності», — наголосила Ольга Травіна.
Відділення підтриманого проживання розраховане на 7 підопічних і вже повністю заповнене. Його мета — навчити вихованців самостійності, розвинути базові життєві навички для подальшої інтеграції в громаду.
У відділенні паліативного догляду облаштовано 18 ліжкомісць, які вже зайняті. З дітьми працює мультидисциплінарна команда фахівців, що забезпечує медичну, психологічну та соціальну підтримку.
Приміщення для обох відділень, які тривалий час не використовувалися, було капітально відремонтовано. Простір став інклюзивним і комфортним як для дітей з інтелектуальними, психічними та фізичними порушеннями, так і для фахівців, які з ними працюють.
Представники ОВА, облради та благодійних організацій також оглянули перебіг ремонтів у решті корпусів закладу та відвідали інклюзивне кафе-крамницю «Косиця», що діє на території інтернату.
Відкриття нових відділень стало можливим завдяки реалізації проєкту «Покращення захисту дітей у надзвичайних ситуаціях в Україні». Ініціативу втілили за підтримки благодійного фонду «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», міжнародної організації TERRE DES HOMMES DEUTSCHLAND E.V. та за фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.






Залишити відгук