Небо Словаччини патрулюватимуть сусіди. Це вивільнить МіГи для України

МАЛАКІ, Словаччина, 27 серпня (Reuters). У суботу Словаччина підписала угоду, згідно з якою країни-члени НАТО, Чехія та Польща, патрулюватимуть її небо, оскільки Братислава виводить з експлуатації радянські МіГ-29, потенційно вивільняючи ці літаки для відправки в Україну.

Словаччина заявила, що готова надіслати 11 винищувачів МіГ в Україну, чиї військові тривалий час покладалися на обладнання радянських часів. Україна звернулася до країн НАТО з проханням про додаткові поставки, щоб посилити здатність боротися з російськими військами.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Над заявив журналістам на авіашоу в суботу, що Братислава готова відправити літаки до сусідньої України, але угода ще не досягнута.

“Є політична воля, і це має сенс допомогти тим, хто потребує допомоги, – сказав Над. – Ця можливість розглядається, і коли буде домовленість, ми повідомимо вам”.

Західні країни та союзники збільшують військову допомогу Україні у конфлікті з Росією, який триває вже більше шести місяців, і надають кошти, обладнання.

Словаччина з населенням 5,4 мільйона вже передала систему ППО С-300, військові вертольоти серії Мі, самохідні гаубиці та реактивні системи залпового вогню «Град». Цього тижня вона заявила, що надішле 30 гусеничних бойових машин піхоти BVP-1.

Над, який оцінив МіГ приблизно в 300 мільйонів євро (299 мільйонів доларів), сказав, що Словаччина вимагатиме певної фінансової чи матеріальної компенсації на підтримку модернізації своїх військ.

Згідно з суботньою угодою, сусіди Словаччини, Чехія та Польща, охоронятимуть її небо з вересня, тоді як Словаччина очікує на поставки 14 нових винищувачів F-16 американського виробництва. Угоду про F-16 було підписано в 2018 році, а літаки повинні бути поставлені в 2024 році

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*