Неймовірне відео зустрічі наших полярників з горбатим китом (ВІДЕО)

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Під час одного з морських виїздів вчені зафіксували неймовірну зустріч з горбатим китом. Вони підійшли ближче до цього величного створіння, щоб провести наукове дослідження: виміряти його розміри за допомогою дрона, зробити фотоідентифікацію та взяти зразки шкіри й жиру.

Проте, поки тривали вимірювання, кит виявив неабияку цікавість до човна та почав гратися навколо нього. Ця захоплююча гра тривала близько 15 хвилин. 🐳 Горбань пускав фонтани води, округлював спину, показував хвостик і навіть перевертався на спину, плескаючи грудними плавцями — що є надзвичайно рідкісним явищем.

Одним із своїх плавців кит ледь зачепив човен полярників, чим «збадьорив» їх. Проте він дуже чемно відплив після цього, і ніякої небезпеки не виникло.

Зазвичай горбаті кити не є загрозою для людей у човнах, адже поводяться обережно й не агресивно. Проте якщо інтерес тварини починає ставати занадто нав’язливим, полярники одразу припиняють спостереження і тихо відходять, щоб не пошкодити двигун човна.

Цікаво, що цей кит був вдвічі довший за човен полярників. Підрахунки за відео показали, що його довжина складає 9,6 метра. Це ще молода особина, оскільки дорослі горбаті кити можуть досягати 13-15 метрів у довжину.

Під час цієї неймовірної зустрічі біологу 29-ї Української Антарктичної Експедиції Світозару Давиденку вдалося зібрати важливу інформацію про цього кита. Зокрема, він зробив фото хвостового плавця тварини — на кожному горбатому ките є унікальний малюнок на хвості, схожий на відбиток пальця у людини. Завдяки цьому малюнку, кит буде внесено в міжнародну ідентифікаційну базу. Це дозволить вченим порівнювати зміни в його розмірах і стані під час подальших спостережень.

Такі дослідження надають важливу інформацію для вчених про популяції цих величезних морських тварин, їхнє розмноження, кормову базу, а також про їхні міграції.

Саме відео можна переглянути на сторінці Національний антарктичний науковий центр.

📏 А вам цікаво дізнатися, як саме українські вчені вимірюють розміри китів за допомогою дронів? Якщо так, ми можемо розповісти про це в окремій статті!

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*