Очікування VS Реальність від протистояння Байден – Трамп. Початок передвиборчих перегонів

вибори США

Тема війни в Україні стала одним з м’ячиків в американській передвиборній грі. Вже зрозуміло, що допомога нашій країні стане якщо не козирем в дебатах, так темою для формування аргументів в дискусії.

Саме тому кожний вислів Трампа щодо ситуації в Україні слід розглядати не стільки лінійно до нашої країни, скільки як звернення до американських виборців. І Трамп, як досвідчений маніпулятор, тонко зчитує запити суспільства і дає на них відповіді. Нестандартні, провокаційні, але на то він і Трамп. І він знає, як сформулювати відповідь таким чином, аби потрапити в ЗМІ швидко. І тут мова йде не про якісну комунікацію, а про кількість обговорень, інтерпретацій та думок. Адже мета комунікації Трампа – саме така. І він успішно справляється з цієї функцією.

Звинувачення в бік Байдена в слабкості, невизначеності, в тому, що взагалі допустив розв’язання війни – зрозумілий хід. Але короткий. Адже далі від Трампа звучать сигнали відносно… минулого, в контексті «якби я був президентом…». Ця конструкція зовсім не працює на нас українців, і чи працює вона на американців – судити не берусь, детальними даними досліджень не володію. Якщо чесно, то це взагалі дивна комбінація в контексті передвиборчої кампанії. Але то стратегія Трампа, а нас цікавить можливий вплив на Україну.

Прямої відповіді на питання подальшої підтримки немає. Вочевидь, в команді Трампа ще складають чіткі меседжі щодо України, які будуть брати публіку своєю епатажністю та недипломатичністю.

А ми, українці, намагаємося зібрати цю загальну карту підтримки з дрібних пазликів думок, промов, коментарів та відповідей. І може для Дональда Трампа 9 місяців – це «вічність для війни і політики», але ми можемо перевести цю «вічність» у конкретну кількість загиблих воїнів, цивільних, дітей. В сантиметри нашої землі, за яку йдуть запеклі бої.

Отже, вже зараз ми можемо передбачити, що для Трампа Україна є черговою темою, а не стратегічним напрямком. При чому, однією з числа багатьох, і до тих пір, поки вона буде приносити комунікаційні бонуси. І в цій площині, враховуючи періодичне провисання теми війни в Україні в міжнародному порядку денному, нашим дипломатам та політикам слід підготуватися до особливої гри на американському полі. В цій грі буде багато чого: маніпуляції, відверта брехня, образи, несподівана підтримка в дрібницях, надії та розчарування. Не буде стратегії чи виконання правил, буде марафон. Далекий від нашого телемарафону, але близький за змістом.

Більше інформації – в нашому телеграм каналі Ужгород24

20 березня 2024 року в США офіційно закінчуються праймеріз, і кандидати розпочинають передвиборчі перегони. Наразі, шанси в обох кандидатів приблизно однакові, різниця – в межах статистичної похибки. Обоє кандидатів працюють в форматі критики один одного. Тільки Байден робить в стилі прогнозованості та стабільності, а Трамп – в хаотичній меті взяти реванш.

Ужгород 24 спостерігає за виборами в США. Більше інформації по тегу #вибориСША2024

Олексій Костін для Ужгород24.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*