ООН попереджає росію про можливість масштабної катастрофи на ЗАЕС

«Будь-яка потенційна шкода Запорізькій АЕС, що призведе до можливого ядерного інциденту, матиме катастрофічні наслідки», – заступниця Генсека ООН з політичних питань.

Заступниця Генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло виступила із заявою під час Ради безпеки.

«Весь військовий персонал і техніка мають бути виведені зі станції. Подальшого розгортання сил і засобів до об’єкта не повинно бути», – заявила представниця ООН.

Вона повідомила, що ЗАЕС не можна використовувати як частину будь-якої військової операції: «Якщо подібні інциденти триватимуть або посиляться, ми можемо зіткнутися з катастрофою».
Розмарі Дікарло вкотре нагадала про важливість відвідин місії МАГАТЕ на станцію.

«У тісному контакті з МАГАТЕ ООН оцінила, що ми маємо матеріально-технічний потенціал і потенціал безпеки в Україні для підтримки місії МАГАТЕ на станцію з Києва за умови згоди України та рф», – сказала заступниця Генсека ООН з політичних питань.

Тому ООН знову закликало сторони надати місії МАГАТЕ негайний, безпечний і безперешкодний доступ до станції: «Терміново потрібна угода, щоб відновити ЗАЕС як суто цивільну інфраструктуру та забезпечити безпеку регіону».

Розмарі Дікарло закликає усвідомити, що потенційна шкода від можливої аварії на ЗАЕС призведе до масштабної катастрофи.
«Ми повинні чітко розуміти, що будь-яка потенційна шкода станції чи будь-яким іншим ядерним об’єктам в Україні, що призведе до можливого ядерного інциденту, матиме катастрофічні наслідки не лише для найближчого до станції населення, але й для регіону та за його межами», – зазначила вона.

Крім того, Дікарло нагадала слова генсека ООН Антоніу Гуттеріша про те, що електростанція, яка виробляється на ЗАЕС належить Україні: «Будь-яка шкода, яка призведе до відключення електростанції від української електромережі, матиме катастрофічні гуманітарні наслідки, особливо з наближенням зими, повідомляє ДП «Енергоатом».

Як вже повідомляв «Форпост», лідери цивілізованих країн наголосили, що потрібно гарантувати безпеку ядерних установок в Україні і привітали нещодавні дискусії щодо надання можливості місії МАГАТЕ відвідати Запорізьку АЕС.

Нагадаємо, російські окупанти продовжують займатися ядерним тероризмом на Запорізькій АЕС. В Енергоатомі наголосили, що періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Як вже повідомляв «Форпост», російські окупанти захопили найбільшу атомну електростанцію в Європі Запорізьку АЕС ще 4 березня. Працівники станції опинилися у заручниках. На станції перебувають російські військові, а також співробітники Росатому. Наразі на станції не працюють два з шести реакторів.

Кремль використовує Запорізьку АЕС як «ядерний щит» для прикриття своєї військової техніки, оскільки ЗСУ не можуть відкрити вогонь у відповідь в районі електростанції, а також для тиску на Україну та світ, погрожуючи ядерною катастрофою.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*