«ПАДІЮН» на сьогоднішній день є єдиним позашкільним закладом обласного рівня на Закарпатті, тут щодня знаходять нові таланти та розвивають їх
Редакція Ужгород24 навідалася в Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Закарпатської обласної ради, щоб поспілкуватися з директоркою Ганущин Світланою та заступницею директора Пендерецькою Галиною.
Світлана Ганущина розповіла, що ПАДІЮН складається з усіх позашкільних закладів обласного підпорядкування, а з березня 2023 року розширив свої напрямки роботи та об’єднав у собі чотири обласні заклади.
Основні напрями роботи:
- художньо-естетичний,
- туристсько-краєзнавчий,
- військово-патріотичним,
- соціально-реабілітаційний,
- еколого-натуралістичний,
- науково-технічний,
- дослідницько-експериментальний,
- фізкультурно-спортивний
Також приєдналася Мала академія наук – це дослідницько-експерементальний напрям, який був при технікумі.
ПАДІЮН також має свій відпочинковий табір «Арніка» у Нижніх Воротах, де діти з малозабезпечених сімей, переможці конкурсів проводять 14-денний відпочинок. Дітки з різних куточків України відпочивають в цьому таборі, нещодавно там відпочивали школярі із Запоріжжя. У таборі дітки проводять час з користю – виїжджають на екскурсії по області, а також продовжують шкільне навчання у Нижніх Воротах.
Наші напрямки настільки різні, що ми охоплюємо практично все, що може бути в позашкільний час. Це може бути туризм – скалолазання, пішохідний туризм, спелеотуризм, спортивне орієнтування тощо. Наші вихованці приймають участь в абсолютно всіх конкурсах, які проводяться в Україні. І ми, як представники туризму, проводимо обласні тури цих заходів і переможців відправляємо на Всеукраїнські заходи. Кожного дня у нас багато людей, які готують свої накази стосовно організації заходів, їх велика кількість і кожна людина несе свою відповідальність за проведення якогось заходу.
каже Світлана Ганущина.
Художньо-естетичний напрям – це всі фестивалі, співочі, танцювальні конкурси, майстер-класи тощо.
Технічна творчість приєдналася у 2023 році – цікава структура, яка зараз проходить період перебудови, оскільки раніше вона складалася з авіамодельного, судномодельного програмування. Цей корпус знаходиться в мікрорайоні Радванка – це триповерхова будівля, де також знаходиться Мала академія наук.
Екологічний напрямок –це відділ біології та екології, який має багато проєктів природоохоронної спрямованості, ці заходи проводяться на Всеукраїнському рівні, а Падіюн виступає організатором обласних заходів.
В ПАДІЮНІ є велика кількість гуртків, багато дітей до нас приходять, до прикладу, з метою співати, однак наші викладачі, спеціалісти різної направленості можуть спрямувати дитину в те русло, до якого вона найбільш схильна. Я впевнена в тому, що дитина після відвідування ПАДІЮНа повернеться назад, адже для кожного тут знайдеться улюблена справа. На будь-який смак, вік, починаючи з п’яти років, у нас знайдеться є все.
розповідає пані Світлана.
Зокрема, на базі ПАДІЮНА працює школа «Радість», яка приймає дошкільнят з 5 років. Діти відвідують різноманітні секції (більшість з дітей обирає декілька напрямків відразу), поки матусі займаються своїми справами.
У нас є приклад старанної вихованки ПАДІЮНУ – це Каріна Корнута, яка майже жила в цих стінах, вона виросла на наших очах і постійно була цілеспрямованою, наполегливою та старанною вихованкою, яка пробувала себе в різних сферах. У нас є атмосфера спокою і бажання творити. От приходять дітки і ніхто їх тут не змушує нічого робити. Діти можуть тут вільно творити та самовиражатися.
зауважує Пендерецька Галина.
Наше життя поділилося на «До» та «Після» – керівництво ПАДІЮН розповідає про війну
До війни ми вели спокійне та розмірене життя, ми були впевнені в собі та працювали за планом. І тут, просто в один день змінилося абсолютно все – в перший же день нам зателефонували і сказали, що тут будуть жити внутрішньо переміщені особи. Через наш заклад пройшло близько тисячі людей, останні ВПО виїхали у жовтні минулого року. Ми щодня проводили майстер-класи для дітей переселенців.
згадує Світлана Ганущина.
Ми взагалі не були готові до такого – розкладати матраци, робити бутерброди, створювати в ПАДІЮНі умови, до яких він взагалі не пристосований.
Каже заступник директора з виховної роботи Галина Пендерецька.
Людей розміщали прямо в спортивних залах на підлозі, волонтери та небайдужі люди приносили матраци, подушки, ковдри і все це стало частиною творчого ПАДІЮНу, який з 24 лютого 2022 року повністю змінив свій розмірений творчий процес.
Вихованці Падіюна
Каріна Корнута – її творча кар’єра почалася з 5 років, саме у цьому віці Каріна вперше переступила поріг ПАДІЮНа. Завдяки своїй наполегливій праці у 2018 році потрапила до “Топ 20 найвидатніших дітей України”. У 2021 році взяла участь у відборі Дитячого Євробачення та дійшла до фіналу.
Слава Корсак – вихованець ПАДІЮНу, зараз співає в оперному театрі Словаччини.
Ще дві оперні співачки, теж вихованці ПАДІЮНу, зараз живуть та працюють у Європі.
Аліна Гирич, Беата Бучок – дівчата, які отримали стипендію від Президента України.
Даня Самсонов – зараз працює на ICTV журналістом. У ПАДІЮНі відвідував гуртки театру, був у студії журналістики яка зараз активно розвивається, нещодавно отримала перше місце на Всеукраїнському конкурсі журналістів «Я журналіст».
ПАДІЮН відкритий для кожного, директорка закладу каже, що немає не талановитих дітей, кожен має свій талант, основне завдання вчителів, батьків – спрямувати дитину, надати їй можливість знайти свою сильну сторону. У ПАДІЮНі дітей всесторонньо розвивають, не змушують підлаштовуватися під графік та дають можливість розкрити себе. Звичайно, для щасливого та успішного майбутнього потрібно прикласти зусиль, але дирекція закладу та вчителі знають, що це того вартує, прикладом цього є ті вихованці, які вже виступають на великій сцені, ми їх бачимо на екрані телевізора та пишаємося кожним. На сьогоднішній день у ПАДІЮНі здобувають позашкільну освіту близько 5000 вихованців.
Залишити відгук