Перемога України життєво важлива для всієї нашої безпеки – заява лідерів та лідерок країн JEF

19/12/2022. Riga, Latvia. The Prime Minister Rishi Sunak attends the annual Joint Expeditionary Force Summit in Riga, Latvia. Picture by Simon Walker / No 10 Downing Street

Ми залишаємося непохитними у своїй підтримці України та її народу. Сьогодні ми зобов’язалися надавати Україні політичну, військову, гуманітарну та економічну підтримку стільки, скільки це буде потрібно. Перемога України життєво важлива для всієї нашої безпеки. Ми засуджуємо атаки росії на критично важливу національну інфраструктуру з метою тероризування народу України.” – заява лідерів та лідерок країн Об’єднаних Експедиційних Сил – Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Швеції та Великої Британії за результатами зустрічі в Ризі 19 грудня 2022.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ на своїй сторінці в фейсбук.

В тексті заяви йдеться про наступне:

“Ми, лідери Сполученого Королівства, Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії та Швеції, зустрілися сьогодні як члени Об’єднаних експедиційних сил (JEF), об’єднання держав, створеного під егідою НАТО у 2014 році. Ми розглянули низку викликів безпеці, що стосуються нашого регіону, включно з активізацію російської військової активності на Крайній Півночі, у Північній Атлантиці та регіоні Балтійського моря, а також зростання гібридних загроз. Ми ще раз підтвердили роль Об’єднаних експедиційних сил, які працюють у повній комплементарності з НАТО, у вирішенні цієї напруженості та підтримці оборони, безпеки та стабільності в Північній Європі.

Ми з перших вуст почули від президента Зеленського про незмінну рішучість і стійкість України перед обличчям неспровокованої та незаконної війни росії. Ми залишаємося непохитними у своїй підтримці України та її народу. Сьогодні ми зобов’язалися надавати Україні політичну, військову, гуманітарну та економічну підтримку стільки, скільки це буде потрібно. Перемога України життєво важлива для всієї нашої безпеки. Ми засуджуємо атаки росії на критично важливу національну інфраструктуру з метою тероризування народу України. Навмисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти є військовими злочинами. Ми підтверджуємо нашу рішучість забезпечити повну відповідальність за ці огидні дії, а також відповідальність за злочини, скоєні проти України. Ми продовжуватимемо підтримувати українських громадян, які змушені залишити свої домівки. Ми відкидаємо триваюче порушення росією суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України та її незаконні спроби анексувати українську територію. Ми продовжуємо визнавати міжнародно визнані кордони України та фундаментальний принцип, закріплений у Статуті ООН, що вони не можуть бути перекроєні силою.

Ми вітаємо готовність Президента Зеленського до справедливого миру. Жодні мирні переговори не можуть викликати довіри, поки росія продовжує вести агресивну війну. Тому ми закликаємо росію припинити військові дії, вивести свої війська, дотримуватися своїх зобов’язань згідно з міжнародним правом і відновити мир і безпеку в Європі. Ми також підтверджуємо нашу готовність до подальшого зміцнення політичної та практичної співпраці з Україною.

Цього року ми зміцнили нашу здатність діяти разом під час кризи, посиливши наші навчання у відповідь на виклики, що стоять перед нами. Сьогодні ми домовилися прискорити співпрацю у боротьбі з гібридними загрозами, зосередивши увагу на стримуванні та захисті від загроз для наших спільних мережах підводних даних та енергетичної інфраструктури. Це включатиме розширений обмін розвідувальними даними, співпрацю з промисловістю та міжнаціональними партнерами для підвищення стійкості та вдосконалення нашої здатності колективно реагувати. Крім того, ми продовжуватимемо надавати практичну підтримку Фінляндії та Швеції напередодні їхнього вступу до НАТО, у тому числі через видиму військову присутність у регіоні. Їхній вступ зробить наш Альянс сильнішим і безпечнішим, зміцнюючи оборону Північної Європи та Балтії перед лицем складних загроз. На Крайній Півночі ми підтримуватимемо тісну співпрацю з членами Альянсу, діючи разом, щоб подолати виклики, які ми спостерігаємо в регіоні. Знакові навчання Об’єднаних експедиційних сил у 2023 році – навчання JEF Warrior – відбудуться на Крайній Півночі, демонструючи нашу здатність діяти в таких суворих умовах на морі, на землі та в повітрі, тоді як ми продовжуватимемо навчання в Північній Атлантиці та Балтійському морі.

Ми також обговорили зміну ролі Об’єднаних експедиційних сил як доповнення до НАТО. Зараз настав момент переконатися, що Об’єднані експедиційні сили мають здатність сприяти обороні та безпеці нашого регіону, гарантуючи, що він може діяти швидко, щоб протистояти загрозам, з якими ми стикаємося. Ми зробимо це разом з НАТО, гарантуючи, що Об’єднані експедиційні сили підтримають як національні, так і міжнаціональні відповіді. Ми погодилися доручити комісії роботу над десятирічним баченням Об’єднаних експедиційних сил до нашої нової зустрічі у 2023 році.”

На зустрічі в понеділок, 19 грудня, скликаній з ініціативи прем’єр-міністра Латвії Кріш’яніса Каріньша за підтримки Великої Британії у Ризі, глави держав і урядів Об’єднаних експедиційних сил (ОЕС) прийняли спільну заяву, в якій підкреслили свою відданість подальшій підтримці України та посиленню співпраці у сфері безпеки.

Глави держав і урядів, а також міністри оборони Великої Британії, Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Фінляндії та Швеції обговорили ситуацію з безпекою в регіоні, включно з посиленням російської військової активності на Крайній Півночі, регіоні Північної Атлантики та Балтійського моря, а також гібридні загрози. Лідери підтвердили унікальну роль Об’єднаних експедиційних сил, які працюють у повній комплементарності з НАТО, у вирішенні цієї напруженості та збереженні безпеки та стабільності в Північній Європі.

У відповідь на широкомасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року перший саміт лідерів Об’єднаних експедиційних сил відбувся віртуально 25 лютого 2022 року. Прем’єр-міністр Великої Британії провів другий особистий саміт 15 березня 2022 року.

Проведення третьої зустрічі глав держав і урядів Об’єднаних експедиційних сил у Ризі демонструє роль Латвії як активного та конструктивного гравця у формуванні середовища безпеки в регіоні Балтійського моря та Крайньої Півночі.

Довідково:

Об’єднані експедиційні сил — це коаліція країн-однодумців (Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Сполучене Королівство), яка складається з сил високої готовності, сконфігурованих для швидкого реагування на кризи на Крайній Півночі та Північній Європі.

Після саміту НАТО в Уельсі у вересні 2014 року країни-учасниці Об’єднаних експедиційних сил підписали Меморандум про взаєморозуміння в Лондоні в листопаді 2015 року.

Більше по темі:

Шольц закликав Китай  вплинути на росію для закінчення війни в Україні

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*