В Україні знешкоджена схема продажу неіснуючих генераторів і палива на десятки млн.грн (фото)

Фото: Нацполіція України

Нацполіція провела спецоперацію для затримання шахраїв, які продавали неіснуючі промислові електрогенератори, дизельне пальне і мінеральні добрива. 

Про це повідомляє Національна Поліція України.

Як йдеться у повідомленні, поліція затримала організатора та 9 активних учасників злочинної організації. Всіх їх підозрюють у шахрайському заволодінні коштами в особливо великих розмірах, створенні злочинної організації та участь у ній, а також у легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Слідством уже встановлено, що  сума збитків потерпілим складає близько 50 млн грн. Проте, за інформацією правоохоронців, кількість потерпілих від злочинної діяльності фігурантів значно більша, а сума збитків – понад 100 млн  грн. 

Начальник відділу організації розкриття злочинів проти власності Департаменту карного розшуку розповів, що у 2022 році мешканці Києва створили злочинну організацію – стійке, чітко структуроване, ієрархічне об’єднання з розподілом ролей.

Зловмисники через посередників реєстрували фіктивні фірми з продажу мінеральних добрив, дизельного пального та промислових електрогенераторів. При спілкуванні з покупцями вони використовували інтернет-телефонію з віртуальними номерами, обмін та створення документів проводили виключно за допомогою електронно-обчислювальної техніки, а для перерахунку коштів надавали реквізити фіктивних фірм спеціально створених для злочинної діяльності.  

Організатор безпосередньо організував на території Києва злочинні call-центри, які вчиняли шахрайські дії. Учасники організації здійснювали дзвінки людям, смс-розсилку по агропідприємствах та іншим підприємствах про продаж продукції. При цьому пропозиція була нижчою за ринкову вартість. Коли покупці починали цікавитися пропозицією і телефонували шахраям, працівники call-центру «брали в роботу» потенційних покупців

Олександр Ніколенко

Правоохоронці задокументували 14 епізодів шахрайства. Вчора, 1 березня, на підставі ухвал суду працівники Департаменту карного розшуку спільно зі слідчими Головного слідчого управління за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора провели 59 обшуків на території міста Києва, Київської, Дніпропетровської, Харківської, Волинської, Чернівецької та Сумської областей. До проведених заходів було залучено аж 250 поліцейських.

Всім затриманим оголошено про підозру у вчиненні злочинів, асаме : 

  • створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • шахрайство в особливо великих розмірах
  • легалізація майна, одержаного злочинним шляхом. 

На разі триває розгляд судом клопотання щодо обрання фігурантам запобіжних заходів. 

За вчинені правопорушення підозрюваним загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 Більше інформаціїї, оперативні новини та коментарі в телеграм каналі Ужгород24. Підписуйся та будь в курсі подій.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*