
Міністерство культури та інформаційної політики України продовжує фіксувати імена тих, кого Україна втратила у війні. Станом на сьогодні війна забрала життя 186 українських митців і 102 медійників, серед яких — журналісти, оператори, культурні діячі, які працювали задля розвитку та збереження української ідентичності.
Ці втрати нагадують нам про історичний паралелізм із «Розстріляним відродженням» — літературно-мистецьким поколінням, знищеним сталінським режимом у 1920–30-х роках. Як тоді радянська влада нищила українську інтелігенцію, так нині Росія цілеспрямовано атакує тих, хто формує культурну пам’ять, дух нації та силу слова.
Серед загиблих — також 7 іноземних журналістів, які висвітлювали події в Україні для світової аудиторії. Їхній подвиг — це акт солідарності з нашою країною та спроба донести правду до всього світу.
Журналісти щодня ризикують життям, щоб фіксувати злочини, документувати мужність українських воїнів, висвітлювати правду, яку Росія намагається знищити. Їхня робота — не лише інформативна, а й меморіальна, адже вони зберігають реальні обличчя війни.
Ми повинні пам’ятати кожного загиблого митця і журналіста. Пам’ять — це сила, яка формує майбутнє, це продовження їхньої справи. Їхні твори та матеріали житимуть і надихатимуть наступні покоління. Збереження цієї пам’яті — наш моральний обов’язок і елемент спротиву агресії.
Залишити відгук