Тисячі угорців вийшли на демонстрацію проти нових правил вирубки 

Тисячі угорців вийшли на демонстрацію проти нових правил вирубки 

За повідомленням Reuters, тисячі угорців протестували біля будівлі парламенту в п’ятницю проти ослаблення правил лісозаготівель для задоволення зростання попиту на дрова через різке зростання цін на газ і електроенергію. Посилаючись на наслідки війни в сусідній Україні, уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана раніше цього місяця пом’якшив правила лісозаготівель, які, на думку екологів та опозиції, можуть прискорити вирубку лісів та завдати шкоди навколишньому середовищу. 

Угорщина залежить від Росії щодо енергоносіїв, і прем’єр-міністр Орбан активно лобіював звільнення від санкцій Європейського Союзу щодо імпорту російської нафти. Водночас він заборонив експорт палива, зокрема дров із Угорщини. «Це наше спільне майбутнє. Ми відчуваємо наслідки зміни клімату на нашій шкірі. Вирубування дерев тільки посилить ситуацію», – заявила протестуюча Фанні Фодор. Демонстрація була скликана зеленим рухом LMP, який має п’ять із 199 депутатів у парламенті. Уряд заявляє, що Угорщина може заготовляти 3,5 мільйона кубометрів дров на рік, і що пом’якшення правил було потрібне через збільшення попиту. Частково він збільшився через те, що Орбан обмежив субсидування цін на енергоносії для домашніх господарств.

За даними рітейлера eMAG, скорочення субсидій призвело до збільшення попиту на твердопаливні котли, включаючи вугілля та дрова, майже в дванадцять разів порівняно з липнем минулого року. Уряд заявляє, що вирубування лісу лише збільшиться у разі надзвичайної ситуації. Але деякі екологічні групи вже б’ють на сполох. «Послаблення в державному регулюванні настільки значні, що можна порівняти лише з тими, які були введені в 20-му столітті за ще більш критичних обставин. Угорські ліси ще не повністю одужали від цих наслідків», — Ласло Галіді з угорського відділення Світового фонду. Про це йдеться у заяві організації з охорони навколишнього середовища (WWF).

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*