У лікарні Святого Мартина закарпатцю врятували ногу

Чоловік не мав грошей на дороговартісну операцію та вже майже змирився з втратою ноги, однак у Мукачівській лікарні йому запропонували безкоштовну операцію

Про цей випадок розповіли на сторінці Мукачівської міськради.

Чоловіка з Хустського району вже давно турбував біль у нозі. Останнім часом дійшло до того, що біль був нестерпним, пацієнт не міг випрямити ногу, відтак навіть спати чоловікові доводилося сидячи. Причина – закриті клубова і стегнова артерії. Через що кров не надходила до кінцівки і нога починала відмирати.

Шукаючи порятунку пан Іван звертався у кілька медичних закладів на Закарпатті та за межами області. Але всюди чув, що така необхідна йому операція, дороговартісна. Пенсіонер каже, таких грошей не мав. І вже навіть готовий був змиритися зі своїм станом. Проте вирішив ще звернутися на консультацію до Лікарні Святого Мартина. Саме тут йому запропонували провести безкоштовну операцію – клубово-глибокостегнове шунтування (передбачено програмою медичних гарантій НСЗУ).

На відміну від інших операцій, які проводять у відділенні судинної хірургії, цю не можна було проводити ендоваскулярно. Клубово-глибокостегнове шунтування складна операція. Її особливість в тому, що лікарям потрібно було зʼєднати дві артерії різного діаметру: діаметр клубової артерії 9-10 мм, а глибокостегнової – 4 мм. Якщо б пацієнту не виконали оперативне втручання, йому загрожувала висока ампутація кінцівки.

Зараз чоловік добре себе почуває, вже вільно пересувається та найголовніше не страждає від болю.

«Цього лікаря (Євгена Гардубея) створив сам Бог. У нього холодний розум, добре серце і золоті руки. Я можу повторювати це тисячі разів. Мене вразило відношення. Саме людяність. Тут зі мною привітно розмовляли і намагалися допомогти, незважаючи на те чи є в мене кошти. На жаль, в інших медичних закладах було навпаки. За весь час лікування тут я не заплатив ні копійки. При цьому до мене дуже добре ставляться. Навіть вночі санітарки заходять, якщо треба щось, допомагають. Хочу відмітити що тут дуже злагоджена робота. Кожен знає свої обовʼязки та старанно їх виконує. Я дуже вдячний за мою врятовану ногу. В майбутньому я зможу влаштуватися на роботу та жити повноцінним життям. Раніше я нечасто бував у лікарнях, але мушу відмітити, що тут дуже високий рівень».

каже пан Іван.

Операцію провели: завідувач відділення судинної хірургії, кандидат медичних наук Євген Гардубей, асистував лікар-інтерн хірург Кирил Каїра, лікар-анестезіолог Артем Юрович, операційна медична сестра Наталія Софілканич, молодша операційна медична сестра Ольга Харченко.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*