Українці почали більше читати під час війни

книги

Про це свідчать дані дослідження агенції Info Sapiens на замовлення Українського інституту книги, завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» і сприяння ГО «Форум видавців».

Дані презентовані Українським інститутом книги.

Так, за даними дослідження частка тих, хто використовує щоденне читання як одну з форм дозвілля у 2023 році зросла до 17%, для порівняння – у 2020 році вона становила лише 8%. 

Українці почали читати більше. Це суттєво більше, і на це варто зважати тепер, будуючи подальшу державну політику у сфері промоції читання, підтримки читання і підтримки книговидання

директорка Українського Інституту книги, Олександра Коваль.

Крім того, істотно виріс показник читання українською: 54% респондентів зазначили, що читають саме українською (це на 22% більше, ніж у 2020 році). Натомість показник читання російською мовою значно знизився, і становить зараз менше 10% (у 2020 році цей показник був 27%).

Друковані книги найчастіше купували представники вікової групи від 30 до 39 років. Серед жанрів найчастіше респонденти зазначали, що читають сучасні романи, фантастику та  книжки з психології та саморозвитку.

Що стосується дитячого читання, то частка української малечі, яка читає книжки, зросла в усіх сегментах – щоденних, тижневих і щомісячних читачів. Важливим показником дитячого читання є зменшення частки дітей, які ніколи не читають на дозвіллі: з 18% до 15%. Хлопчики читають менше за дівчат: хлопчики частіше від дівчат кажуть, що не читають ніколи, а дівчата частіше за хлопчиків читають щодня.

Ужгород24 повідомляв, що Прикордонники Закарпаття отримали понад сотню книг для поранених військових.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*