Українцям зараховуватимуть страховий стаж, набутий за кордоном: Уряд ухвалив важливі зміни

Фото ілюстративне

Уряд України спростив механізм зарахування страхового стажу, набутого за кордоном, при призначенні пенсії за віком.

Про це інформує прес-центр Мінсоцполітики України.

Відповідну постанову розробило та ініціювало Міністерство соціальної політики на виконання раніше ухваленого закону.

Через повномасштабну війну мільйони українців були змушені виїхати за кордон. Багато з них там працюють офіційно та сплачують страхові внески, однак раніше цей стаж здебільшого не враховувався в Україні, якщо міждержавні угоди про взаємне визнання стажу були відсутні.

Тепер ситуація змінюється — впроваджено пропорційну систему обрахування стажу. Вона дозволяє враховувати роки офіційної праці за межами України під час визначення права на пенсію.

“Ми прагнемо забезпечити справедливість у призначенні пенсій. Люди, які працювали, мають право на гідну старість, незалежно від того, де саме вони набули стажу”, — зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Як працюватиме нова система?

Наприклад, раніше людина з 25 роками українського стажу та 5 роками стажу за кордоном не мала права на пенсію. Тепер — всі 30 років страхового стажу будуть враховані, якщо закордонна частина підтверджена відповідними документами.

“Це рішення дозволяє враховувати весь трудовий шлях українців, які зберігали зв’язок із державою, навіть перебуваючи за її межами”, — прокоментував віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов.

Врегульовано питання щодо стажу, набутого в РФ і Білорусі

Раніше українцям, які працювали в Росії чи Білорусі, було потрібно довести, що вони не отримують пенсію від пенсійних органів цих країн. У зв’язку з припиненням будь-якої взаємодії з цими державами, це стало неможливим.

Нова постанова дозволяє декларативно підтвердити, що пенсія в РФ або Білорусі не отримується. Така заява матиме юридичну силу й буде достатньою для нарахування української пенсії.

Пенсійні умови у 2025 році:

  • у 60 років — за наявності 32+ років страхового стажу;
  • у 63 роки — від 22 до 32 років стажу;
  • у 65 років — від 15 до 22 років стажу.

Чим більший стаж і вищі страхові внески — тим вища буде пенсія.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*