в Мукачеві відкрилася виставка закарпатських художників

🎨 «Пензлем за мир» – в Мукачеві відкрилася виставка закарпатських художників. Картини продаватимуть задля потреб переселенців і ЗСУ

В Угорському Будинку ім. Мігая Мункачі відкрилася виставка робіт під гаслом «Пензлем за мир», організована Товариством мистецтва та культури Карпатського регіону. Свої роботи закарпатські художники писали протягом тижневого пленеру в мальовничому селі Петрово на Берегівщині. Результатом роботи митців стали 26 картин, які представили в експозиції. Це абстрактні роботи, пейзажі, а також портрети дівчат у народних костюмах Угорщини і Міжгірщини. 

За словами куратора пленеру, художника Аттіли Коприви, захід був присвячений 15-річчю з часу заснування Товариства мистецтва та культури Карпатського регіону і це вже третя виставка з часу повномасштабної війни. Вернісаж – своєрідний дружній культурний міст між угорцями і українцями, життя яких змінила зухвала агресія росії. 

Угорщина надає нашим громадянам гуманітарну допомогу та прихищає біженців. А Угорська академія мистецтв з перших днів війни підтримує українських митців. На виставці один з її представників передав трьом закарпатським фондам зібрані 10 млн. форинтів для продовження розпочатих до війни культурно-мистецьких проєктів. 

Організатори пленеру також не залишаються осторонь потреб українців. Представлені на виставці картини будуть продані, а зібрані кошти спрямують на допомогу вимушеним переселенцям і підтримку Збройних Сил України. 

На заході була присутня заступниця голови Закарпатської обласної ради Андріана Сушко. Вона подякувала художникам за позицію та за організацію окремого мистецького фронту для боротьби з російськими окупантами. 

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*