В Мукачівській лікарні проводять штучне охолодження немовлят

Фото: Мукачівська міська рада

Завдяки цьому складному методу вдається врятувати новонароджених діток від інвалідизації в майбутньому

Краніоцеребральна гіпотермія – це складний метод, який використовують у перші години життя дитинки, інформує Мукачівська міська рада.

Згідно зі статистикою, щорічно у світі народжується 1 мільйон дітей з різного генезу гіпоксією. Гіпоксією новонародженого називається кисневе голодування головного мозку, що призводить до його дисфункції, а також порушує роботу інших систем. Гіпоксія головного мозку становить величезну небезпеку для новонародженого і може призвести до його інвалідизації і навіть смерті.

Роль штучної гіпотермії (охолодження) новонароджених полягає в зниженні загального обміну речовин і, відповідно, потреби клітин організму в кисні. В умовах гіпоксії охолодження запобігає загибелі клітин, зокрема, мозку та зберігає їх життєздатність.

Немовлятам, які народилися з асфіксією, енцефалопатією, метаболічним ацидозом, з судорожним синдромом, та з оцінкою за шкалою Апгар менше 5 балів, показано штучне охолодження. Таких малюків відразу переводять у відділення реанімації новонароджених, підключають апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ), встановлюють катетер у вени для постійної підтримуючої медикаментозної терапії, підключають датчики основних функцій, в тому числі температури тіла, пульсу, тиску, електрокардіографія, энцефалографія, термографія тіла, дитину обгортають спеціальною термо-ковдрою.

Тривалість процедури становить 3,5 доби (84 години), вона проводиться в 2 етапи:

Охолодження. Процес активного охолодження триває 3 доби (72 години), встановлюється так звана керована гіпотермія, підтримує температуру тіла в межах 33-34°С. Апаратура для охолодження являє собою високотехнологічні системи.

Фото: Мукачівська міська рада

Зігрівання. Підвищення температури організму проводиться поступово протягом 12 годин до досягнення нормального рівня. При цьому проводиться інтенсивна терапія – підтримання кровообігу, дихання, мікроциркуляції, оксигенотерапія.

За вказаний період часу гіпотермії, навіть при важкій енцефалопатії, вдається зберегти життєздатність більше 70% клітин мозку та інших органів, які були приречені на загибель. Тим самим наші лікарі рятують немовля від івалідизації та дарують шанс на нормальне життя.

Краніоцеребральну гіпотермію застосовують у нашій лікарні майже півроку. За цей час вдалося врятувати 10 діточок.

Нагадаємо, відділення реанімації новонароджених розташоване безпосередньо у приміщенні пологового, тому дітки, які народжуються з проблемами, одразу, не гаючи часу, потрапляють до відділення реанімації. Завідувач відділення – лікар з великим досвідом, Аркадій Ольчедаївський.

Також ми писали:

Угорські та голландські благодійники навідалися до Обласного госпіталю з гуманітарною допомогою (ФОТО)

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*