В Ужгороді презентували книги про народних Героїв (ФОТО)

“Народні Герої України: історії справжніх” – книги про наших захисників та захисниць, мужніх воїнів, яким завдячуємо життям

10-11 травня авторка, журналістка інтернет-видання “Цензор.НЕТ”, відповідальна секретарко ГО “Народний Герой України”, організаторка церемоній нагородження орденом “Народний Герой України” та, власне, укладачка цих видань Віолетта Кіртока презентувала книги ужгородцям.

В кожному з двох видань по 45 історій: військових, волонтерів, медиків, журналістів, громадських діячів. Людей, які творять історію України та виборюють нашу перемогу своєю щоденно працею. Саме ці люди були нагороджені недержавним орденом “Народний Герой України”, заснованим волонтерами у 2015 році, що заслужив особливої популярності та пошани в українському суспільстві.

Презентація відбулася у 2 етапи, спершу, зібравши студентську молодь у бібліотеці УжНУ, в тому числі керівництво навчального закладу, викладачів та усіх охочих.

“Наші Народні Герої України в більшості своїй вже підтвердили це звання тим, що отримали і найвищі державні нагороди. У нас за 2 роки повномасштабного наступу більшість народних героїв стали повними Лицарями ордена Богдана Хмельницького, повними Кавалерами ордена “За мужність” і дуже багато-хто отримав Героя України”

розповіла Віолетта Кіртока під час презентації книг в бібліотеці УжНУ.

Наступного ж дня на запрошення БО Фонд Андрія Півня у більш камерному форматі кавування, Віолетта Кіртока познайомила слухачів з книгами, історією самої нагороди “Народний Герой України”, розповіла більше про героїв книг, масштаб їх особистостей, поспілкувалася з відвідувачами презентації, відповіла на питання.


“Дуже тішуся, що ужгородці змогли більше дізнатися про ці книги та про їх героїв. Вражає, кожна історія. Усі вони варті визнання та шани. Книги, які презентувала нам Віолетта Кіртока – це скарб. В них шлях до перемоги очима тих, хто її виборює такою великою ціною і зусиллями”

наголосив засновник фонду Півень Андрій.


Презентацію у Фонді відвідали ужгородські громадські діячі, письменники, волонтери, військові. Зокрема повний кавалер ордена “За мужність”, боєць 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Олександр Козловський.

Варто зазначити, що перша книга про Народних героїв вийшла у 2021 році. Розповіді про Героїв побудовані таким чином, що читач чує голоси нагороджених, їхні інтонації, особливості мови. Ці розмови дають змогу зрозуміти, що ж такого надзвичайного зробила людина, яка була відзначена народом. Кожна розмова чи нарис про героя – приклад мужності, жертовності та прояву глибинної любові до власної країни.

Друга книга «Народні герої України. Історії справжніх» має не явне присвячення саме Сухопутним військам. Вірш, який відкриває книгу, – «Піхота» авторства актора Романа Семисала, який у 2016 році був мобілізований у 24-у бригаду. І зараз захищає країну саме в піхоті. Перша книга робилася з думкою про добровольців, яких не дуже тоді помічали. Тому там і вірш «Добровольці» Дзвінки Торохтушки на початку, і історія ДаВінчі – перша. 

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*