Закарпатські обласні депутати підняли питання лісу

фото: карпатські гори

Сьогодні під час засідання восьмої сесії VIII скликання Закарпатськоі обласної ради депутати звернулися до всіх без виключення народних депутатів України, голови ТСК Миколи Тищенко та Кабміну з питанням реформування лісової галузі. 

У своєму звернені депутати обґрунтували аргументи та попросили щоб в Закарпатті залишилась філія регіонального офісу ДП «Ліси України». 

Засідання сесії було гарячим, суперечки були взагалі за доцільність проведеня даної реформи, яка суперечить усім нормам і законам. 

У Закарпатській області під процес злиття підпадають 12 підприємств (ДП «Ужгородське ЛГ», ДП «Свалявське ЛГ», ДП «Виноградівське ЛГ», ДП «Мукачівське ЛГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Хустське ЛДГ», ДП «Довжанське ЛМГ», ДП «Мокрянське ЛМГ», ДП «Брустурянське ЛМГ»,ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Ясінянське ЛМГ»), діяльність яких буде координуватися через Карпатський регіональний офіс (м. Івано-Франківськ), куди входитимуть Закарпатська, Львівська та Івано-Франківська області.

Варто зауважити, що загальна площа земель лісового фонду Закарпатської області складає 676 тис.га,  87%  надано в постійне користування підприємствам Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, що становить 588,8 тис. га  (у порівнянні з Івано-Франківським та Львівським обласними управліннями цей показник перевищує 30%). 

Лісистість Закарпатської області  складає 52% та є найбільшою в Україні. Саме тут сконцентровані найбільші в Україні деревні запаси цінних хвойних і твердолистяних порід. Як стверджують фахівці, запаси ростучого лісу в Закарпатській області складають понад 13 відс. від загального деревного запасу України в цілому. Тільки у Закарпатті найбільший у державі річний поточний приріст деревини, який сягає 5 куб. м на один гектар лісу. Про це повідомляється у телеграм-каналі Міністерство лісу

Лісова галузь в Закарпатті є бюджетоутворюючою. Всі державні лісогосподарські підприємства обласного управління є найбільшими платниками податків цієї галузі області загалом. Тільки за минулий 2021 рік підприємствами Закарпатського обласного управління сплачено до зведеного бюджету 492 млн грн, або 44% обсягу реалізації продукції, товарів та послуг, відповідно Івано-Франківське ОУЛМГ – 40%, Львівське ОУЛМГ – 32%. У поточному році тенденція зберігається.

Викликає занепокоєння  та обставина, що розташування Карпатського регіонального офісу у місті Івано-Франківськ може  призвести до скорочення обсягів надходжень податку на доходи фізичних осіб та інших податків і зборів до місцевих бюджетів Закарпатської області  та спричинить соціально-економічну напругу серед населення краю, яке вже неодноразово висловлювало невдоволення через перенесення до сусідніх областей низки територіальних підрозділів державних органів виконавчої влади.

Раніше Ужгород24 повідомляв:

Закарпатські обласні депутати підняли питання лісу

З українських портів вийшли три судна зі збіжжям

ООН та Туреччина погодили рух 12 суден гуманітарним коридором

Більше інформаціїї, оперативні новини та коментарі в телеграм каналі Ужгород24 Підписуйся та будь в курсі подій.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*