Зустріч Орбана із Зеленським: політики погодили важливі питання

Фото: Віктор Микита

Сьогодні, 2 липня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вперше за 12 років приїхав у Київ, щоб обговорити найбільш принципові питання сусідських відносин – торгівлю, транскордонну співпрацю, інфраструктурні та енергетичні питання

Участь у зустрічі взяв також голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, про що повідомив на своїх сторінках у соцмережах.

Так, Володимир Зеленський серед іншого подякував Віктору Орбану та угорському народу за підтримку ініціативи щодо відкриття в Будапешті української школи для представників української національної спільноти та тимчасових переселенців. Це рішення є безпрецедентним і закладає основу майбутнього напрямку освіти наших громадян за кордоном.

Для Глави держави підтримка українців за кордоном у цей складний час є одним із пріоритетних питань. Завдання залишається незмінним – повернення всіх, хто через війну вимушено залишив рідну землю. Для Закарпаття це також важливе питання, адже десятки тисяч наших краян вимушено переїхали до Угорщини та намагаються організувати навчально-виховний процес дітей саме за українською системою освіти.

пише Віктор Микита.

Тож можна констатувати, що 1 вересня 2025 року українські діти підуть до першої в ЄС повнокомплектної державної української школи. Знаково, що цей навчальний заклад буде саме в Будапешті.

Зазначається, що зараз лише в столиці Угорщини є запит від декількох тисяч українських родин з-поміж переселенців та окремо від угорських українців на навчання дітей українською мовою. Є українські вихователі та вчителі, вони готові працювати. Є важливе рішення державного самоврядування українців в Угорщині щодо необхідності відкриття української школи, яке прийняли в поточному році.

Завдяки Президенту Володимиру Зеленському українці отримали підтримку Уряду Угорщини та особисто премʼєр-міністра країни Віктора Орбана в питанні започаткування власного освітнього осередку.

зазначив голова Закарпатської ОВА.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*