В Україні оприлюднили проєкт наказу про підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення. Зміни планують впроваджувати поетапно, а перший етап має стартувати вже з 1 серпня 2026 року.
Як повідомляє Укрзалізниця, вантажні тарифи в Україні були «заморожені» з 2022 року. За цей час витрати залізниці критично зросли: лише електроенергія здорожчала у 2,4 раза. Через це компанія зазнала великих збитків (лише за перші чотири місяці 2026 року чистий збиток склав 9,3 млрд грн).
Що і коли зміниться?
- З 1 серпня 2026 року: тарифи на вантажні перевезення в межах України планують підвищити на 30%. Також уніфікують плату за перевезення порожніх вагонів.
- З 1 січня 2027 року: рішення щодо наступного етапу підвищення прийматимуть окремо.
За розрахунками залізничників, здорожчання логістики на одну тонну вантажу (вугілля, руда чи зерно) в середньому становитиме від 143 до 169 гривень. На пасажирські квитки це підвищення не вплине.
Як у сусідів?
В «Укрзалізниці» наголошують, що навіть після підвищення українські тарифи залишаться суттєво нижчими за європейські. Для порівняння: у прикордонних із Закарпаттям країнах за останні роки тарифи теж зросли (в Угорщині — на 27%, у Словаччині — на 16%, у Румунії — на 20%). Наразі вартість вантажних перевезень у цих державах у 2–3 рази вища, ніж в Україні.
Отримані кошти планують спрямувати на стабільну роботу залізниці та відновлення інфраструктури, яка регулярно зазнає ворожих ударів.
Раніше Ужгород 24 повідомляв, що Більше комфорту для малечі: «Укрзалізниця» запускає нові дитячі вагони на ужгородські та карпатські рейси


Залишити відгук