Як українці відносяться до урядової ініціативи фінансової мотивації народжуваності – опитування

Фото ілюстративне

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі телемарафону наголосив, що через повномасштабне вторгнення РФ демографічна ситуація в Україні залишається складною. За словами Шмигаля, щоб вирішити цю проблему, у кожній українській родині має бути щонайменше троє дітей. А ось стимулювати народжуваність уряд планує збільшивши фінансову підтримку від держави молодим батькам.

Ужгород24 звернувся до багатодітних батьків та тих, хто ще не має дітей, поділитися своїми думками щодо нового законопроєкту №11072, яким передбачено збільшення розміру допомоги при народженні дитини з 41 тис. грн до понад 384 тис. грн.

Відомий журналіст, політолог, а також тато трьох доньок Євген Магда поділився своїми думками стосовно законопроєкту.

Як прокоментуєте таку ініціативу Шмигаля?

По-перше, подібні речі мають мати і соціальну функцію, оскільки в історії України вже були випадки, коли піднімали подібні виплати, а потім зіштовхувалися з тим, що родини з невисокою соціальною відповідальністю використовували народжуваність дітей виключно для зароблення грошей. Я сподіваюся, що ми, як суспільство, дорослішаємо, і ці речі подолаємо, але про них варто також думати. По-друге, виключно підвищенням виплат на дітей демографічні проблеми, які перед нами сьогодні стоять, вирішити неможливо, бо є фактор потреби в школах, дитячих садках, різноманітних гуртках. Батьки можуть задатися питанням, коли їхня дитина востаннє відвідувала безкоштовний гурток? Є речі, які на сьогоднішній момент є проблемними. Також мільйони наших громадян опинилися за кордоном, серед них багато дітей і на сьогоднішній день ми не бачимо чіткої стратегії повернення наших громадян в Україну.

Освічені люди є ресурсом для розвитку будь-якої держави, це не секрет ні для кого, тому ми маємо не тільки захоплюватися “компанійщиною”, слухаючи, що голова уряду сказав про родину, в якій має бути трьоє дітей. Так було в Радянському союзі, в Китаї, де були змушені відмовитися від цього. Кількісний аспект не є головним, головний – змістовний. До прикладу, я б волів, щоб більше грошей пішло не на допомогу при народженні, а на те, щоб ефективніше розвивалася соціальна, освітня інфраструктури, були зрозумілі критерії розвитку. Якщо навіть платити мільйон гривень зараз при народженні дитини, ми не вирішимо питання відновлення кількості населення України. У нас вже було таке, що нас має бути 52 мільйони, але не все вприрається у гроші. Тобто я вважаю, що ця заява пана Шмигаля має бути поштовхом до дискусій, чим ширша і більш відверта ця дискусія буде, тим краще.

Чи стануть, на вашу думку, запропоновані фінансові важелі вагомими для сімей, які планують дітей?

Це питання до кожної окремої родини. Але після 2022 року я не знаю сім’ї, яка стала жити краще, тому ці гроші зайвими не будуть. У питанні народжуваності та вихованні дітей, на мою думку, гроші ніколи не будуть головним чинником.

34-річна Іванка, яка зараз з чоловіком та трьома малолітніми дітьми проживає у Чехії, розповіла, що мало вірить у цей законопроєкт, адже, на її думку, зараз більше потрібна допомога саме на фронті.

23-річна Агнеса з Ужгорода виховує 6-місячного малюка і теж висловила свою думку стосовно законопроєкту №11072.

Це класно, але що робити мамам, які вже народили, наприклад, цього року, чи будуть і їм збільшені кошти? Особисто для мене це не буде стимулом народжувати ще одну дитину. Тут питання стоїть не зовсім вірно, адже при плануванні дитини не можна спиратися тільки на гроші, потрібно звертати увагу ще й на власну впевненість, здоров’я, свого партнера і таке інше. Однак мені здається, що у нас на Закарпатті є вдосталь жінок, які будуть дуже раді, коли цей законопроєкт приймуть. І тут головне, щоб не вийшло використання ініціативи з корисливою метою.

каже Агнеса.

Ще одна 27-річна мешканка Ужгорода, яка наразі не планує вагітність, також прокоментувала даний законопроєкт.

Не можна сподіватися тільки на державні виплати. Звичайно, це було б чудове рішення, але особисто для мене воно не є стимулом народжувати дитину.

коментує ужгородка Ілона.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про можливість підняти виплати молодим батькам, прописану у відповідному законопроєкті.

Якщо новий законопроект приймуть – виплати родинам прив’яжуть до прожиткових мінімумів. А саме, 150 прожиткових мінімумів за першу дитину в родині, 100 – за другу та 50 – за третю і кожну наступну. Таким чином, за народження першої дитини держава планує виплачувати майже 400 тис. грн допомоги,

сказав прем’єр-міністр.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*