Фотовиставка «(Не) помітні історії» в Ужгороді: розповідь через об’єктив

Фото: Ужгородська міськрада

Сьогодні у фоє Ужгородської міської ради відкрилася фотовиставка «(Не) помітні історії».

Про це пише Ужгородська міська рада.

Вона розповідає про життя людей, які пережили полон, депортацію та сексуальне насильство, зумовлене війною, а також про тих, хто був змушений покинути свої домівки через окупацію тимчасово захоплених територій.

На виставці представлені фотографії 9 осіб, що стали героями цього проєкту. Кожен з них розповідає свою історію через зображення речей, які вони забрали з собою під час евакуації. Це можуть бути ключі від квартири в Бердянську, книга з маріупольської бібліотеки, синьо-жовта стрічка, з якою герой пережив полон у Херсоні, прикраси, які намагалися зірвати окупанти на блокпосту, та інші цінні речі, що стали символами їхнього болісного досвіду.

Виставка підкреслює важливість пам’яті про пережите та поширює розуміння труднощів, з якими стикаються переселенці. За даними міжнародних організацій, понад 5 мільйонів людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами, а в Ужгороді зупинилося близько 28 000 офіційно зареєстрованих ВПО, хоча реальні цифри набагато вищі.

Ця фотовиставка є частиною ініціативи “Центрів допомоги врятованим”, створених Урядом України у співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні. Виставка буде доступна до 14 лютого включно.

Виставка «(Не) помітні історії» допомагає привернути увагу до гуманітарних наслідків війни, спонукає до співчуття та підтримки, а також нагадує про важливість збереження історій тих, хто пережив неймовірні труднощі.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*