Кабмін затвердив проєкт бюджету-2023: оборона та безпека головний пріоритет

Фото: pixabay

13 вересня Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2023 рік. Документ було розроблено Міністерством фінансів України. Вже сьогодні його внесуть у Раду.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України, а також на сторінці Дениса Шмигаля.

Державний бюджет 2023 року ‒ це бюджет воюючої країни, яка вже більше півроку зазнає колосальних збитків через повномасштабне воєнне вторгнення рф на територію України. Тому Урядом закладено збільшене фінансування сектору безпеки і оборони на рівні 17,8% ВВП, що у тричі більше, ніж було закладено у держбюджеті-2022.

Міністр фінансів України Сергій Марченко

За словами урядовців, головний пріоритет бюджету на 2023 рік — оборона та безпека нашої країни. Понад 1,1 трлн грн або майже 50% всього бюджету буде спрямовано саме для сектору безпеки й оборони. Це зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей.

Другий пріоритет – соціальні програми.

Пенсії, субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину та освіту — це ще 35% від всіх видатків у проекті бюджету. Це більше 800 млрд грн. Важливо, що Уряд буде збільшувати допомогу адресно саме тим, хто цього найбільше потребує, зокрема ми передбачаємо збільшення фінансування Пенсійного фонду з бюджету на більш ніж 30 млрд гривень.

Денис Шмигаль

Курс долара в Україні у 2023 році, за прогнозами, коливатиметься в районі 42 гривень.

Державний бюджет-2023 – це бюджет країни, яка стане сильнішою, посилить свою обороноздатність, зможе відбудовуватися після завданої шкоди через російську збройну агресію, а також дбати про тих громадян, які цього потребують

Сергій Марченко

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*