Латвійська Православна церква відокремилась від російської.

Фото: Delfi

Президент Латвії Егілс Левітс подав на розгляд до парламенту законопроект про виведення Латвійської Православної церкви з-під влади Московського Патріархату.

Сейм Латвії підтримав цю ініціативу в терміновому порядку і зобов’язав церкву  до 31 жовтня 2022 року, привести статус у відповідність до нових вимог закону.

Прийняття закону закріпить історичну самостійність і незалежність Латвійської Православної церкви і запобігатиме впливу чи владі Російської Православної церкви над нашою церквою

заявив голова Комісії Сейму з прав людини та громадських справ Артусс Кайміньш

Левітс зазначив, що новий історичний статус Латвійської православної церкви виключить будь-яку владу Московського патріархату над церквою у Латвії.

Ці зміни повязані з тим, що Московський Патріархат підтримує Кремлівський режим та війну, яку Росія веде з Україною.

Відмова від будь-якого зв’язку з Патріархом Московським є важливим питанням для наших православних, всього латвійського суспільства та національної безпеки

анотація президента до законопроекту

Президент Латвії також заявив, що православна церква була заздалегідь поінформована про законопроект і, що «Православна Церква та митрополит Олександр можуть розраховувати на повну підтримку Латвійської держави, яка юридично визнає автокефальний статус церкви»

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*