Міністр фінансів України вперше очолить Раду керуючих Світового банку та МВФ

Фото: Сергій Марченко

14 жовтня керуючі країни-члени групи Світового банку та МВФ обрали міністра фінансів України Сергія Марченка головою Ради керуючих Світового банку та МВФ на 2023 рік.

Про це інформує Міністерство фінансів України.

В повідомленні йдеться про те, що щороку Банк і Фонд обирають голову Ради керуючих на основі регіональної ротації. У 2023 році головування перейде до країн-членів Європи та Центральної Азії.

Серед основних обов’язків: головування на пленарному засіданні Щорічних зборів за участі міністрів фінансів, голів центробанків країн-членів МВФ та Світового банку, а також керівництва МВФ і Світового Банку.

Водночас Голова Ради Керуючих протягом року очолює Спільний комітет з питань винагороди виконавчих директорів та їх заступників (Joint Committee on Remuneration of Executive Directors and their Alternates), Спільний процедурний комітет (Joint Procedures Committee) та Процедурний комітет Агентства з багатостороннього гарантування інвестицій (Multilateral Investment Guarantee Agency Procedures Committee). 

Таке рішення було ухвалено одностайно всіма керуючими країнами-членами групи Світового банку та Міжнародного валютного фонду. Це сталося вперше за 30 років членства України в СБ та МВФ. За цей довгий час ми сформували надійні та прозорі партнерські відносини. І я щиро вдячний нашим друзям та партнерам за довіру. Це велика честь представляти Україну на міжнародній фінансовій арені. Новий статус дозволить збільшити ефективність співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, та країнами членами Світового Банку та МВФ.

Сергій Марченко

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*