На Ужгородщині правоохоронці викрили 32-річного директора одного з ліцеїв Оноківської сільської ради, якого підозрюють у фіктивному працевлаштуванні чоловіка для отримання відстрочки від мобілізації та незаконному заволодінні бюджетними коштами, – повідомляє поліція Закарпатської області.
Як повідомили у поліції, слідчі Відділу поліції №1 Ужгородського районного управління встановили, що посадовець, перебуваючи на посаді директора навчального закладу, оформив чоловіка на посаду асистента вихователя групи продовженого дня. Це дало можливість працевлаштованому отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
За даними слідства, фактично працівник не виконував своїх посадових обов’язків і не перебував на робочому місці. Водночас директор вносив до табелів обліку робочого часу неправдиві відомості про нібито відпрацьовані години та затверджував ці документи. На їх підставі чоловікові безпідставно нараховували та виплачували заробітну плату з місцевого бюджету.
Унаслідок таких дій Оноківській сільській раді, за підрахунками правоохоронців, було завдано збитків на суму майже 232 тисячі гривень.
На підставі зібраних доказів слідчі повідомили директору про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану) та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).
Наразі посадовця відсторонено від виконання службових обов’язків.
Досудове розслідування триває. Оперативний супровід здійснюють співробітники СБУ, процесуальне керівництво у справі забезпечує Ужгородська окружна прокуратура.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.


Залишити відгук