На Закарпатті депутат райради та медики привласнили 9,5 млн грн на «лікуванні» неіснуючих пацієнтів

На Закарпатті депутат райради та медики привласнили 9,5 млн грн на «лікуванні» неіснуючих пацієнтів – СБУ
Фото: СБУ в Закарпатській області

На Закарпатті правоохоронці викрили масштабну схему привласнення державних коштів, до якої, за даними слідства, причетні керівник однієї з міських лікарень, який одночасно є депутатом районної ради, а також троє його спільників із числа медичних працівників.

Операцію провели співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією та прокуратурою.

Як повідомляють в СБУ, серед підозрюваних – директор медичного закладу, завідувач відділення екстреної допомоги та двоє підлеглих медиків.

За матеріалами слідства, протягом січня–вересня 2025 року фігуранти вносили до електронних медичних реєстрів неправдиві відомості про нібито надання пацієнтам послуг штучної вентиляції легень. Насправді, як встановили правоохоронці, значна частина цих послуг фактично не надавалася.

Завдяки фіктивним записам лікарня отримала від держави понад 9,5 мільйона гривень компенсаційних виплат за нібито проведене лікування близько 1200 пацієнтів.

За результатами розслідування чотирьом учасникам схеми повідомлено про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема щодо зловживання службовим становищем, вчиненого групою осіб, а також несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем.

У разі доведення вини підозрюваним загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися відповідною діяльністю.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усі обставини справи та можливих інших учасників незаконної схеми.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*