На Закарпатті громади зможуть отримати гранти на центри збору вторсировини

Це дозволить у подальшому компактно перевозити відходи на переробку У Закарпатській області територіальні громади зможуть отримати гранти для створення центрів збору вторинної сировини із пресом для пластику. 

Про це заявив заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький на нараді з угорськими партнерами, повідомляє ЗОВА. На нараді з представником Асоціації Угорщини, яка об’єднує найбільші підприємства, пов’язані з екологічними питаннями, Гергелем Гонкулом обговорили налагодження співпраці у сфері довкілля, поводження з відходами та очищення русел річок від сміття.  

Білецький зазначив, що як представник влади і закарпатець, зацікавлений у тому, щоб регіон був чистим, на берегах річок не було пластику, а відходи були відсортовані і перероблені. За його словами, в області шукають шляхи та спонсорів, аби налагодити збір сировини у населення та запустити щонайменше одне таке підприємство на кілька населених пунктів. Це дозволить створити робочі місця, забезпечити постійні надходження у місцеві бюджети і принести беззаперечну користь для довкілля. 

“Поспілкувавшись із партнерами, є розуміння, що наші громади можуть претендувати на отримання гранту для розміщення центрів збору вторинної сировини із пресом для пластику. Це дозволить у подальшому компактно перевозити відходи на переробку. Наприклад, в Ужгород, де діє така лінія, яка сьогодні завантажена лише на 40%”, – сказав Білецький. 

В матеріалі пояснили, що наразі для Закарпаття питання поводження з ТПВ особливо актуальне, адже значно зросла кількість населення, а разом з тим і відходів. Області потрібні сучасні підходи до управління відходами, зокрема переробка замість захоронення.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*