На полонині Крачунєска поблизу гірськолижного курорту «Драгобрат» на Закарпатті Українська природоохоронна група виявила самовільні рубки старовікового лісу. Як зазначають природоохоронці, зрубані дерева частково розташовані на приватизованих ділянках полонини, інша частина – ліс, який наразі не наданий у користування. Природоохоронна група уже звернулася до Держекоінспекції з проханням провести перевірку на місці та визначити збитки.
Як зазначається у публікації ГО «Українська природоохоронна група», рубки старовікового лісу на місці ще не завершені, проте уже десятки цінних смерек вже зрубали й вивезли. Місце, де зафіксовані роботи, розташоване на схилах хребта Свидовець, на полонині Крачунєска в Рахівському районі. Полонина розташована поблизу гірськолижного курорту «Драгобрат. Значна її частина – приватизована ще десять років тому.
«Зрубані дерева частково розташовані на приватизованих ділянках полонини. Ще в 2012 році Рахівська райдержадміністрація роздала полонину в приватну власність різних людей. Які у подальшому “випадково” виявилися близькими родичами директора лісгоспу, голови сільради та колишнього голови району. Правоохоронні органи вже 8 років ніяк не розберуться з цією ситуацією», – зазначають в Українській природоохоронній групі.
Природоохоронці додають, що згідно з документами, приватизовані ділянки Крачунєски призначені «для ведення сільського господарства». Громадська організація направила звернення до прокуратури з проханням перевірити яким чином ліс виявився «сільгоспугіддям».
Частина зрубаних на Карчунєсці дерев – ліс, який найвірогідніше не наданий в користування та яким має опікуватися Ясінянська селищна рада. «Таких “нічийних” лісів в Україні сотні тисяч гектарів. Тішить, що законодавство нещодавно змінили. І тепер збитки за незаконні рубки у таких лісах платитиме саме місцева влада. А не “ніхто”, як це було раніше», – пояснюють у громадські організації.
Українська природоохоронна група вже направила звернення до Держекоінспекції Закарпатської області з проханням відреагувати та провести перевірку рубок старовікового лісу поблиу полонини Крачунєска.
Додамо, про ситуацію із приватизацією землі на полонині Карчунєска на Свидовці Zaholovok.com.ua писав ще у 2019 році. Територія полонини, що займає 20 гектарів, була розділена на 11 земельних ділянок: 9 по 2 гектари та ще 2 по 1,4809 та 0,5191 га. Земельні ділянки передані у приватну власність під ведення особистого селянського господарства у березні-квітні 2012 року на підставі розпорядження голови Рахівської райдержадміністрації №32 від 27.01.2012 року для осіб, наближених до трьох тодішніх посадовців – голови сільської ради села Чорна Тиса Івана Павлючка, директора ДП «Ясінянське ЛМГ» Василя Теличука , колишнього голови Рахівської РДА Дмитра Андріюка. Жителі села зверталися до правоохоронних органів, було відкрито кримінальне провадження.
Залишити відгук