На Закарпатті незаконно рубають старовікий ліс

Фото: Українська природоохоронна група

На полонині Крачунєска поблизу гірськолижного курорту «Драгобрат» на Закарпатті Українська природоохоронна група виявила самовільні рубки старовікового лісу. Як зазначають природоохоронці, зрубані дерева частково розташовані на приватизованих ділянках полонини, інша частина – ліс, який наразі не наданий у користування. Природоохоронна група уже звернулася до Держекоінспекції з проханням провести перевірку на місці та визначити збитки.

Як зазначається у публікації ГО «Українська природоохоронна група», рубки старовікового лісу на місці ще не завершені, проте уже десятки цінних смерек вже зрубали й вивезли. Місце, де зафіксовані роботи, розташоване на схилах хребта Свидовець, на полонині Крачунєска в Рахівському районі. Полонина розташована поблизу гірськолижного курорту «Драгобрат. Значна її частина – приватизована ще десять років тому.

«Зрубані дерева частково розташовані на приватизованих ділянках полонини. Ще в 2012 році Рахівська райдержадміністрація роздала полонину в приватну власність різних людей. Які у подальшому “випадково” виявилися близькими родичами директора лісгоспу, голови сільради та колишнього голови району. Правоохоронні органи вже 8 років ніяк не розберуться з цією ситуацією», – зазначають в Українській природоохоронній групі.

Природоохоронці додають, що згідно з документами, приватизовані ділянки Крачунєски призначені «для ведення сільського господарства». Громадська організація направила звернення до прокуратури з проханням перевірити яким чином ліс виявився «сільгоспугіддям».

Частина зрубаних на Карчунєсці дерев – ліс, який найвірогідніше не наданий в користування та яким має опікуватися Ясінянська селищна рада. «Таких “нічийних” лісів в Україні сотні тисяч гектарів. Тішить, що законодавство нещодавно змінили. І тепер збитки за незаконні рубки у таких лісах платитиме саме місцева влада. А не “ніхто”, як це було раніше», – пояснюють у громадські організації.

Українська природоохоронна група вже направила звернення до Держекоінспекції Закарпатської області з проханням відреагувати та провести перевірку рубок старовікового лісу поблиу полонини Крачунєска.

Додамо, про ситуацію із приватизацією землі на полонині Карчунєска на Свидовці Zaholovok.com.ua писав ще у 2019 році. Територія полонини, що займає 20 гектарів, була розділена на 11 земельних ділянок: 9 по 2 гектари та ще 2 по 1,4809 та 0,5191 га. Земельні ділянки передані у приватну власність під ведення особистого селянського господарства у березні-квітні 2012 року на підставі розпорядження голови Рахівської райдержадміністрації №32 від 27.01.2012 року для осіб, наближених до трьох тодішніх посадовців – голови сільської ради села Чорна Тиса Івана Павлючка, директора ДП «Ясінянське ЛМГ» Василя Теличука , колишнього голови Рахівської РДА Дмитра Андріюка. Жителі села зверталися до правоохоронних органів, було відкрито кримінальне провадження.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*