Не панікувати! Алгоритм дій від психологів

Фото: pixabay

Вже 8 місяців українці живуть під звуки сирен. Повітряна тривога доповнює тривалий стрес, наш організм потребує захисту. Противник ударами по енергетичній інфраструктурі намагається посіяти паніку, вибити почву з-під ніг, позбавити будь-якої можливості планувати своє життя.

Але в цих умовах ми маємо лишатися сильними, ефективно відновлювати свої ресурси та єднати зусилля в боротьбі за Перемогу.

Саме тому в пошуку відповіді на питання «Як опанувати тривогу та налаштуватися на конструктивне мислення?» Ужгород24 зібрав поради та рекомендації психологів.

Тілесні практики, психологічні поради та особистий досвід – кожен може знайти власний спосіб самодопомоги.

Отже,  декілька прийомів подолати тривожність:

  • Перше. Усвідомити свою тривогу, зафіксувати свій стан, зрозуміти тригери, які впливають на підсилення стресу.
  • Друге. За можливості – звертаємось по допомогу. Спілкування з людьми, які вас підтримують, надає сили.
  • Третє. Займіть себе рутинною діяльністю. Те, що іноді відкладається на потім, може стати лікувальною терапією під час стану підвищеної тривоги. Так, іноді банальна чистка телефону має фантастичний ефект.
  • Четверте. Тримайте себе в ресурсному стані: вчасно приймайте їжу та воду, відпочивайте по можливості (переорієнтація з режиму тривалої трудової діяльності в більш щадний режим наразі є актуальною для багатьох), турбуйтеся про себе (звертайте увагу на свої емоції та почуття, зміни фізіологічного стану тощо).
  • П’яте. Підтримуйте інформаційну гігієну. Споживайте інформацію лише з обмеженого переліку перевірених джерел. І відкладайте гаджети як мінімум за годину до сну.
  • Шосте. Трансформуйте тривогу в допомогу. Donate на потреби ЗСУ може бути ефективними ліками від стресу та нервозності.
  • Сьоме. Зменшити рівень тривожності можуть тілесні практики: дихання – вправа «квадрат» по схемі 4 секунди вдих, 4 секунди затримка дихання, 4 секунди на видих та 4 секунди на затримку без повітря; намагайтесь відчути своє тіло – ноги на підлозі, стінку за спиною. Спробуйте по черзі розслабляти та напрягати м’язи, аби відчути своє міцне та пружне тіло.

Цей матеріал є одним із серії рекомендаційних матеріалів в рамках проєкту «Психологічна самодопомога». Слідкуйте за нашими публікаціями, далі буде.

Ужгород24 розповідав про особливості Навчання в умовах війни: поради психологині Світлани Ройз.

Більше інформаціїї, оперативні новини та коментарі в телеграм каналі Ужгород24 Підписуйся та будь в курсі подій.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*