Обмеження консульських послуг за кордоном: чи законне рішення та чи довго воно діятиме

Фото ілюстративне

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та розвідки може викликати представників Міністерства закордонних справ для роз’яснення розпорядження про призупинення надання консульських послуг для чоловіків за кордоном

Членкиня комітету ВР Соломія Бобровська назвала це рішення «напівзаконним», повідомляє Радіо Свобода.

«За три місяці фактично незаконно чи напівзаконно видали таке розпорядження, яке має сумнівний результат, адекватність і зміст».

зауважила посадовиця.

Соломія Бобровся розповіла, що не пригадує на жодному комітеті з цього приводу коментарів і правок, які б відносилися до законодавства, до змін закону про мобілізацію. Тому є вірогідність, що на найближчий комітет МЗС буде викличено, щоб вони пояснили, що за збурення, про яке вони комітет ВР не попереджали.

Ужгород24 нагадує, що у Міністерстві закордонних справ підкреслили, що призупинення надання консульських послуг є тимчасовим кроком, обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

МЗС окремо вказує, що після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня 2024 року “процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону”.

Всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня 2024 року, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі.

Також зазначимо, що українці в Мережі вже висловили своє обурення, адже в деяких країнах консульство вже відмовляло їм у видачі паспортів. Стосувалося це, зокрема, саме чоловіків мобілізаційного віку.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*