Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147 „Про прикордонний режим” (зі змінами від 7 грудня 2023 року № 1292), введені обмеження у вільному в’їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт та пересуванні осіб у прикордонній смузі. Щоб перебувати у 5-кілометровій смузі від лінії кордону, необхідно мати спеціальний дозвіл органу ДПСУ – прикордонного загону відповідного району. Ця норма стосується як дорослих, так і дітей.
Отже, для того, щоб отримати дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу в зоні відповідальності 27 та 94 прикордонних загонів, ви маєте офіційно звернутися із заявою до відповідного прикордонного загону. Це або 94 Чопський прикордонний загін, або 27 прикордонний загін імені Героїв Карпатської Січі (Мукачівський).
Блан заяви можна обрати на сайті Допомога Закарпаття у відповідному розділі, обравши район, у якому проживаєте або плануєте перебувати. До вказаної заяви необхідно додати копії паспорта та витягу про реєстрацію місця проживання. Таку ж процедуру необхідно зробити і для дітей.
Але врахуйте, що відповідний орган ДПСУ має право опрацювати ваше звернення протягом 10 днів. Після чого або на поштову, або на електронну адресу буде надіслано відповідний дозвіл.
Визначити, чи потрібен дозвіл, можна за допомогою онлайн мапи, розміщеної на тому ж сайті Допомога Закарпаття, ввімкнувши геолокацію.
Закарпатська ОВА підкреслює, що цей процес інтуїтивно зрозумілий і простий.
Діліться відгуками чи коментарями, як рухається ваш процес отримання дозволів на перебування в 5-кілометровій смузі від лінії кордону.
Відео роз’яснення від Державної прикордонної служби України – за посиланням.
Відмовити в наданні дозволу або анулювати діючий можуть за наступних умов:
- Якщо при надання інформації для отримання дозволу подані завідомо неправдиві документи та відомості;
- Якщо особа протягом року до дня надання звернення притягалась до відповідальності за незаконне перетинання державного кордону, незаконне переправлення осіб через державних кордон, контрабанду або порушення митних правил, пов’язаних з переміщенням товарів або транспортних засобів поза митним контролем / із приховуванням від митного контролю.
- Якщо особі заборонено в’їзд в Україну чи у іноземця чи особи без громадянства відсутні законні підстави для перебування на території України.
- Якщо особа понад 90 днів відсутня за визначеним місцем проживання або змінила його.
- У разі звільнення з підприємства особи, якій надано було такий дозвіл раніше.
Своєю чергою прикордонники зауважують, що слід розрізняти поняття прикордонна смуга та контрольований прикордонний район. Так, контрольований прикордонний район ширший, ніж прикордонна смуга і для в’їзду спеціальний дозвіл не потрібен, а лише документи, що посвідчують особу. Дозвіл потрібний лише для вʼїзду у прикордонну смугу.
Так, за словами ДПСУ, прикордонна смуга становить 5 км від державного кордону і сюди не входять населені пункти, місця масового відпочинку. Якщо людина проживає в місті Чоп і не виїжджає за його межі, то дозвіл їй не потрібен і перевіряти в неї наявність такого дозволу ніхто не буде. Але коли особа буде рухатись з міста Чоп, наприклад, у населений пункт Соломоново, і буде залишати межі міста, то під час руху прикордонники можуть її зупинити і перевірити навність такого дозволу.
Залишити відгук