Працевлаштування закарпатців: важливі кроки для розвитку ринку праці в області

Фото: Закарпатська ОВА

Одним із пріоритетних завдань для очільника Закарпаття є покращення ситуації з працевлаштуванням, зокрема повернення співвітчизників з-за кордону. Це питання залишатиметься в центрі уваги влади, і робота в цьому напрямку триває.

З початку року в Закарпатті нове місце роботи вдалося знайти для 572 краян, ще 1400 осіб перебувають у пошуках. Проблемні питання, з якими щодня стикаються фахівці обласного центру зайнятості, були обговорені з директором установи. Зокрема, порушувалася тема підтримки роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб з інвалідністю. Також йшлося про можливості для приватних підприємців отримати гранти для відкриття власного бізнесу. Важливим є забезпечення ефективної комунікації між роботодавцями, шукачами роботи та місцевими громадами.

З метою покращення доступу до інформації для тих, хто шукає роботу, доручено фахівцям з цифровізації провести аналіз існуючих сервісів та запропонувати шляхи їх удосконалення.

Кількість людей, які шукають роботу, значно більша за кількість зареєстрованих у центрі зайнятості, тому зараз важливо розробити механізм, що дозволить забезпечити більшу доступність інформації про вакансії.

Для цього планується посилення комунікації на рівні районів та громад, щоб мешканці знали про можливості працевлаштування, а роботодавці могли знайти потрібних працівників.

Окрему увагу було приділено питанням працевлаштування осіб віком 60+. Пропонується включити цей критерій до описів вакансій, адже багато старших людей є активними, досвідченими професіоналами, які можуть працювати, але часто не влаштовуються через упередження щодо їхнього віку.

Закарпатська область готова запропонувати роботу всім, хто її шукає.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*