Рік квіткового туризму на Закарпатті: бюджетний та надихаючий відпочинок

Фото: Ужгород24

Сьогодні в Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція на тему квіткового туризму

Сьогодні, 13 березня, в Ужгородському прес-клубі обговорювали оголошення 2024 року роком квіткового туризму на Закарпатті, а також з нагоди 100 років з часу масової висадки сакури в Закарпатті.

Декан факультету туризму УжНУ Габчак Наталія розповіла, що туризм в Україні докорінно змінився через коронавірус, війну, стихійні лиха. Це змусило населення мігрувати, отже орієнтири розвитку туризму змістилися зі Східної та центральної України у безпечні місця – Західну Україну, Карпатський регіон, Львівську, Івано-Фрнанківську та Чернівецьку області, де знаходиться більше 300 тисяч ВПО. Це призвело до розвитку саме внутрішнього туризму, оскільки до війни в Україні та на Закарпатті зокрема розвивався більше міжнародний туризм. Саме внутрішній туризм сьогодні буде доступний великій кількості людей, які мають на меті оздоровитися, не можуть собі дозволити дороговартісний відпочинок. Тобто характеристика туризму сьогодні є більш локаційна та бюджетна.

Ми не можемо спланувати собі відпочинок, який буде за півроку, декілька місяців. Ми можемо спланувати тільки той відпочинок, який буде завтра, оскільки через ситуацію в країні не можемо бути впевнені у безпеці майбутнього періоду. Саме для цього Закарпатська туристична Організація зорієнтувалась і оголосила 2024 рік – роком квіткового туризму, адже квіткові локації приваблюють око кожної людини.

розповіла Наталія.

Декан факультету туризму УжНУ також зауважила, що в області переглядають нові локації для відвідин туристів.

Керівник Турінфоцентр Закарпаття Коваль Олександр розповів, що метою співпраці екскурсоводів є зосередити акцент туриста на заспокійливому ефекті квіткового туризму, який дозволяє розвантажитись та відпочити не тільки фізично, але й духовно наповнитись.

Олександр Коваль також зазначив, що цьогоріч цвітіння сакур в Ужгороді припадає на кінець березня – початок квітня. Звичайно, враховуючи кліматичні особливості, цвітіння сакур у різних регіонах відбуватиметься не одночасно.

Цього року ми відзначаємо умовну дату – 100-річчя масового цвітіння сакур. До прикладу, в Ужгороді буде посаджена 22 сакура до цієї події. Завдяки цим деревам Ужгород є відомим туристичним містом. Навіть, глянувши на туристичні прототипи, айдентику, яку розробила міська рада, то там присутній колір сакури. Ці всі сади, дерева, які були посаджені, дають нам потенціал, який підтримується сьогодні та дає взаємодію з різними туристичними групами.

каже Олександр Коваль.

Голова Асоціації фахівців екскурсійного супроводу Закарпаття Опаленик Віктор у свою чергу зауважив, що назвати точну дату початку цвітіння сакур передбачити неможливо.

Ужгород і Закарпатська область – єдине безпечне місце, де можна без комендантської години і чітких ризиків відновитися. Як би це не звучало просто, але краса все перемагає, адже навіть у перші місяці повномасштабного вторгнення сезон сакур все ж таки відбувся.

зауважив Віктор Опаленик.

Зауважимо, що Закарпатська Туристична Організація оголосила туристичний рік в Закарпатті 2024 – роком квіткового туризму (подорожі в місця цвітіння). 2024 рік – є роком квіткового туризму у краї: з можливістю милуватися від шафранів до сакур, від лаванди до розмарії, смакувати квітковий мед та їстівні квіти, презентація квіткових фотозон та пленерів з квітами.

З 22 червня 2023 року по 22 червня 2024 року саджанці японської вишні висадять біля знакових об’єктів у всіх 64-х громадах Закарпаття та поруч із відомими туристичними обʼєктами краю.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*