Шкода довкіллю внаслідок агресії рф оцінюється в 37 мільярдів євро- Міндовкілля

Фото: Погляд

Від початку повномасштабного вторгнення РФ завдала збитків довкіллю України на понад 37 мільярдів євро.

На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн – учасниць ОБСЄ.

Світ має визнати, що росія – найбільший спонсор тероризму в сучасному суспільстві. Саме ця країна за сприяння білорусі використовує ядерний, енергетичний та сировинний терор, завдає значної шкоди довкіллю не лише України, але і всієї Європи“, –

зазначив міністр.

За даними Міндовкілля через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів викиди в атмосферне повітря вже перевищили 67 млн тонн. Забруднене повітря не має кордонів.

Від російської агресії страждають родючі чорноземи, які переворилися у величезне мінне поле. Майже третина території України – близько 200 тис. кв. км – потребуватиме розмінування.

Страждають від злочинних дій росіян українські ліси. Понад 2,4 млн гектарів лісів вже звільнені Збройними Силами України. Ці ліси зазнали значних пошкоджень. Вони спалені та перекопані окопами. На відновлення знадобляться десятки років.

Війною уражені 20% природоохоронних територій України. В зоні ризику Рамсарські угіддя та Смарагдова мережа.

росія окупувала 2,209 родовищ з енергоресурсами, металами й мінералами. Їх разом оцінюють у 12,7 трлн євро.

“Ми закликаємо міжнародну спільноту сприяти притягненню агресора до відповідальності заради миру і безпеки у світі. Дякуємо тим країнам-учасницям ОБСЄ, які допомагають нам протистояти цьому терору”,

наголосив Євгеній Федоренко.

Раніше повідомлялося, що Україна отримає від Греції військову допомогу в вигляді броньованих машин піхоти БМП-1.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*