Українців попереджають про шахрайство під виглядом соціальних виплат

Фото: Кіберполіція

Кіберполіція попереджає громадян про шахрайство під виглядом соціальних виплат.

Аферисти в інтернеті привласнюють гроші під виглядом надання виплат українцям, які постраждали від війни. Вони поширюють фейкову інформацію про соціальні виплати, створюючи сторінки-клони державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів, банків тощо. Для реалізації злочину здебільшого використовують фішинг.

Таким чином, громадянам пропонують ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. Однак відомості, введені на таких ресурсах, автоматично стають відомі зловмисникам. Маючи дані банківських карток громадян, вони привласнюють гроші з рахунків.

Закликаємо бути пильними та радимо отримувати інформацію, особливо з приводу виплат, лише з офіційних джерел. Не переходити за сумнівними гіперпосиланнями та не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім. У разі підозри шахрайських дій – негайно повідомляти правоохоронним органам.

Кіберполіця України

Також правоохоронці наголошують, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити позначку ✔️).

Раніше: ПриватБанк попередив про шахрайський сайт, що використовує дизайн та лого банку

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*