Укрзалізниця розширює співпрацю з Польською залізницею

Фото: Укрзалізниця

Багаторічна співпраця між залізницями двох країн виходить на абсолютно новий рівень. Сьогодні, під час найбільшої залізничної виставки Європи InnoTrans у Берліні, компанії заявили про намір продовжувати та розширювати співпрацю.

Про це йдеться на сайті Укрзалізниці.

Війна в Україні актуалізувала перед залізничним сектором абсолютно нові виклики та новий погляд на важливість і масштаби цього виду транспорту, який став одним із найважливіших логістичних інструментів. А події останніх місяців зумовили співпрацю між PKP Group та Укрзалізницею в небаченому раніше масштабі.

Так, з другого кварталу року спостерігається стабільне зростання обсягів вантажів на польсько-українських залізничних кордонах, особливо коли йдеться про імпорт зерна до країн ЄС.

Останнім часом ми також відзначаємо підвищений інтерес до реалізації інвестицій на польсько-українському кордоні, у частині створення нової інфраструктури для збільшення транспортування харчових продуктів. Ці інвестиції можуть стимулювати економічне зростання як у Польщі, так і в Україні, а також створити нові перспективи для співпраці з PKP S.A. Це пов’язано з тим, що компанія управляє нерухомістю, включеною в логістичний пакет. Інтерес з боку ринку вже очевидний.

Кшиштоф Мамінскі, генеральний директор PKP S.A.

3 червня 2022 року Європейський Союз ухвалив історичне рішення – надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Це означає, що ми прискорюємо процес побудови стійких відносин з європейськими компаніями. Прозоро та взаємовигідно. Залізниця може стати вирішальною у цьому процесі – таким собі інтегратором України до ЄС. Зараз завдяки співпраці з польською стороною ми збільшуємо потужність наших перевантажувальних терміналів. Але головне, що нам зараз потрібно, — це знайти правильне бачення подальшої архітектури європейських залізниць. Продумуючи цю потенційну архітектуру, важливо мати на увазі, що залізнична інфраструктура Польщі та України — це понад 40 тисяч кілометрів колій, які з’єднують Чорне та Балтійське моря.

генеральний директор «Укрзалізниці» Олександр Камишін

У рамках співпраці сторони проводитимуть періодичні консультації щодо розвитку залізничного транспорту та вживатимуть заходів щодо проведення трансформації залізничних систем Польщі та України.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” відкрила на кордоні з Румунією дві дільниці.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*