В Ужгороді релоковані медійники взяли участь в проєкті “Вільні медіаможливості”

Можливість покращити професійні знання, зрозуміти особливості регіону та психологічно перезавантажитись отримали релоковані  медійники зі східних областей в рамках проєкту “Вільні медіаможливості”, який був реалізований ГО “Вільні медіа Закарпаття” в рамках програми “Стійкість” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки.

Проєкт “Вільні медіаможливості” стартував навесні 2023 року з кількісних та якісних досліджень  міркувань  внутрішньо переміщених українців щодо проблем та перспектив професійної інтеграції та адаптації до життя в нових громадах. За результатами дослідження були визначені основні точки уваги та зусиль, на які було рекомендовано сконцентрувати увагу в рамках проєкту.

Продовженням проєкту став круглий стіл на базі ректорату Ужгородського національного університету, в якому взяли участь експерти, журналісти, науковці, студенти та, власне, релоковані медійники. Під час круглого столу в рамках дискусій були обговорені соціально-економічні, політичні та медійні особливості Закарпатського регіону; проблеми та виклики, з якими стикаються внутрішньо переміщені медійники під час професійної інтеграції; перспективи щодо подальшого працевлаштування.

Одним з викликів був визначений вік, а точніше – вікові обмеження в процесі працевлаштування за спеціальністю; другим – інтеграційні можливості ВПО в цілому, існування в обмеженому колі серед “своїх” – таких же самих внутрішньо переміщених українців.

Після заданих орієнтирів, проєкт “Вільні медаіможливості” розпочав свій навчальний етап. Протягом всього літа та початку осені учасники та учасниці проєкту проходили різноманітні навчальні практичні курси, серед яких були:

– підготовка відеоматеріалів телевізійного формату, робота в кадрі, запис телепрограм на базі студії з професійним технічним обладнанням;

– створення текстових матеріалів, райтинг  та копірайтинг для ЗМІ та інших сфер;

– створення текстового та візуального контенту, а також основи дієвого просування у соцмережах тощо.

Додатково із матеріалами проєкту можна ознайомимтись на сторінці ГО “Вільні медіаможливості”  на сторінці в facebook за посиланням.

Гармонійним доповненням до професійних навичок стала психологічна та профорієнтаційна підтримка учасників та учасниць проєкту. Адже отримати інструмент – одна справа, а знайти в собі сили рухатись та розвиватись – вже зовсім інша. Тож в рамках проєкту “Вільні медіаможливості” відбувся ряд  групових та індивідуальних психологічних та профорієнтаційних консультацій.

Крім того, під час проєкту релоковані медійники мали змогу спілкуватися та обмінюватися досвідом із закарпатськими медійниками, профільними спеціалістами, лідерами думок та місцевими експертами.

На завершальному етапі проєкту було проведене експертне дослідження серед різнопрофільних, але дотичних до сфери медіа та професійної адаптації ВПО експертів, частина з яких стала учасниками фінального круглого столу в рамках проєкту “Вільні медіаможливості” спільно із учасниками – медійниками.

Відгуки учасників та учасниць проєкту свідчать про гідний рівень реалізації проєкту, а експертні висновки щодо необхідності продовження подібних проєктних ініціатив – про сталість проєкту.

Ми сюди не йшли, ми бігли, боючись пропустити щось важливе…Це була така атмосфера другого дихання

Для мене це важливо ще тому, що моя вікова категорія, вона доволі “молода”, і я розумію, що не дуже всі хочуть брати людей моєї категорії. Але я мала таку можливість (ред. – участі) в цьому проєкті, і від цього піднімається мій рівень, мій внутрішній рівень і рівень сприйняття життя

Валентина Малишева, учасниця проєкту

Я тут була щаслива на цьому проєкті… У багатьох ВПО є складність – важко прийняти рішення, важко бути собою, деяка рішучість вже витрачена на то, щоб поїхати кудись. І мені цей проєкт дуже допоміг. Я навіть не думала шукати роботу. А цей проєкт дав мені впевненість, він дуже мені допоміг. Коли я почула на першому круглому столі, що деякі медійники працюють не за фахом, а навіть офіціантами – це була історія про мене. І тоді я подумала: ну дійсно, я же можу спробувати

Юлія Горєлкова, учасниця проєкту

Для мене цей проєкт був як “табула раса”, все з нового аркуша. Я завдячую всім вам, що ми стали більш стійкішими, сфокусованими на своїх сильних сторонах. Хочеться, щоб ми і далі всі працювали разом в новій громаді. Дуже завдячую всім професіоналам, які з нами працювали. Ви надихнули вогник щастя і творчості далі крокувати вперед

Людмила Власенко, учасниця проєкту

Потрапити на цей проєкт було як витягнути щасливий квиток. Дякую, що дали мені можливість пробувати себе в якійсь іншій сфері

Катерина Мироненко, учасниця проєкту

Якби я не спробувала (ред. – свої сили) тут в проєкті, то в мене не було б можливості спробувати і далі, в інших місцях. Завдяки тим сходам, що ви дали, ми знаходимо сміливість щоб відкривати в собі далі

Ася Анциферова, учасниця проєкту

Експерти та запрошені фахівці в рамках проєкту висловили надію, що проєкт може бути продовжений, можливо – в трохи іншому форматі. Адже більшість з учасників круглого столу говорили про майбутнє, про перспективу та роботу далі, про нові можливості.

Моя задача була дати навігацію, показати шлях… Учасники проєкту оволоділи кар’єрними інструментами, можуть гідно конкурувати, особливо на ринку СММ-послуг, маркетингу та реклами…

В процесі роботи у нас не було конкуренції, а була здорова взаємодія із врахуванням унікальності кожної

Тетяна Бутурлакіна, експертка з кар’єрного розвитку, “Центр кар’єрного розвитку” УжНУ

Найкраще про проєкт говорять його учасники. (за відгуками – ред. проєкт був дуже важливий, вчасний та необхідний).

Гарні знання потрапили в добрі руки.

Цей проєкт – це початок чогось дуже гарного і важливого

Володимир Феськов, голова Агенства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва Закарпаття

Цей проєкт дав нам можливість перезавантажитись усім…

Проєкт фінішує, але цей фініш – це старт. Дає можливість подивитися на себе під новим кутом та розвиватися і рухатись вперед

Володимир Тарасюк, кандидат філологічних наук, доцент, заступник голови ЗОО НСЖУ

З більш розгорнутими відгуками можна ознайомитись на сторінці ГО “Вільні медіа” за посиланням.

Організатори проєкту ГО “Вільні медіа Закарпаття” разом із партнерами БО “Фонд Андрія Півня”, Центром кар’єрного розвитку та профорієнтації “Центр кар’єри УжНУ”, ЗОО Національної спілки журналістів України, Агенцією регіонального розвитку Закарпаття продовжать збирати дані щодо релокованих медійників.

Якщо ви – релокований медійник, заповнити реєстраційну форму можна тут.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу та Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Вільні медіа Закарпаття” і не обов’язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*