На юридичному факультеті Ужгородського національного університету урочисто відкрили меморіальну дошку на честь випускника вишу, старшого сержанта, Почесного громадянина Ужгорода (посмертно) Руслана Ференці, який загинув, захищаючи Україну від російської агресії.
Вшанувати пам’ять воїна з позивним «Рембо» зібралися його рідні та близькі, представники обласної й міської влади, побратими, духовенство, викладачі університету та жителі міста.
Руслан Ференці народився і виріс в Ужгороді. Навчався у школі №7, а згодом здобув освіту на історичному та юридичному факультетах Ужгородського національного університету. Був активним громадським діячем і учасником Революції Гідності.
У 2014 році він добровільно став на захист України, взявши участь у бойових діях на сході держави. За проявлену мужність і відвагу у 2014–2017 роках був нагороджений орденом «За мужність».
Попри отриману під час служби в зоні АТО інвалідність, із початком повномасштабного вторгнення Росії Руслан Ференці знову добровільно повернувся до війська. Він проходив службу старшим стрільцем 4-го десантно-штурмового відділення 2-го десантно-штурмового батальйону військової частини А0284. Після поранення та лікування в госпіталі військовослужбовець повернувся на передову.
10 червня 2022 року Руслан Ференці загинув у бою поблизу села Богородичне Краматорського району Донецької області.
Відкриття меморіальної дошки стало символом вдячності та пошани захиснику, який віддав життя за незалежність України. Його подвиг назавжди залишиться в пам’яті ужгородців, студентської спільноти та всіх, хто знав воїна як мужню, принципову й віддану своїй державі людину.





Залишити відгук