Вплив війни в Україні на світову економіку – прогноз МВФ

Фото: pixabay

Світова економіка продовжує відчувати серйозні виклики, пов’язані з триваючим впливом трьох потужних негативних факторів: вторгненням Росії в Україну, стійким і висхідним інфляційним тиском, що призводить до більш жорстких фінансових умов та кризи вартості життя, триваючої пандемії Covid – 19, яка обумовлює суттєве уповільнення економіки Китаю та подальше порушення ланцюгів поставок.

Про це заявив Данило Гетманцев з посиланням на жовтневий випуск World Economic Outlook – флагманський звіт МВФ, який двічі на рік випускається Фондом та містить аналіз глобальних економічних тенденцій.

За словами Гетманцева, в прогнозі МВФ, зростання світової економіки сповільниться з 6% у 2021 році до 3,2% у 2022 році та 2,7% у 2023 році. Це найслабше зростання з 2001 року, за винятком світової фінансової кризи 2009 року та гострої фази пандемії COVID‑19.

Понад третину світової економіки цього чи наступного року чекає скорочення, а у трьох найбільших економіках (США, Європейського союзу та Китаю) продовжиться стагнація.

Міжнародні аналітики вважають, що вторгнення Росії в Україну продовжує здійснювати потужний дестабілізуючий вплив на світову економіку. Крім все більш масштабної руйнації життів та засобів до існування, війна призвела до серйозної енергетичної кризи в Європі, яка різко підвищила вартість життя та перешкоджає економічній активності. У ширшому плані конфлікт також підвищив зростання цін на продовольство на світових ринках.

І подальші перспективи розвитку світової економіки будуть залежати, насамперед, від ходу війни в Україні, а також від успішності політик направлених на відновлення цінової стабільності.

Найближчим часом уряди країн будуть поставлені у непрості умови вибору правильної стабілізаційної політики. Монетарна політика не повинна бути надто слабкою, аби повернення інфляції до цільових діапазонів не розтягнулось на роки, але водночас вона не повинна бути надто жорсткою, щоб не поглибити ризики рецесії.

Фіскальна політика не повинна перешкоджати досягненням цілей цінової стабільності, водночас має забезпечувати достатню підтримку найбільш вразливих домогосподарств та економічної активності.

Ужгород24 нагадує, що 1,3 млрд доларів США отримала Україна від Міжнародного валютного фонду.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*