30 років співпраці України та МВФ

Сьогодні виповнюється 30 років з початку співпраці з МВФ та Світовим банком 3 вересня 1992 року Україна набула членства у МВФ та підписала Статті Угоди Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Про це своєму телеграм каналі повідомив народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев.

Нардеп пояснив, що Міжнародний валютний фонд є першим за обсягом фінансовим партнером України: Україна отримала від МВФ в рамках 13 програм близько 37 млрд. дол. США.

За словами Гетманцева, МВФ завжди був надійним партнером України у всі часи. Під час азійської фінансової кризи 1998 року Україна отримала 1,6 млрд. дол. США на підтримку валютних резервів НБУ. У часи світової кризи 2008-2009 років Фонд надав нашій країні допомоги на 10,6 млрд. дол. США. Починаючи з 2014 року, коли росія фактично розпочала війну проти України, у відповідь на виклики, що постали перед нашою країною, МВФ виділив за різними програмами 18,9 млрд. дол. США, які були спрямовані до Державного бюджету України та у резерви Національного банку України.

Після оголошення воєнного стану СБ ухвалив рішення про три позики Україні на суму 1,85 млрд. євро та 91 млн. дол. США. Сьогодні Світовий банк є засновником і оператором багатостороннього Цільового фонду донорів, у який акумульовано гранти від наших ключових партнерів на суму 7,5 млрд. дол. США та майже 1,1 млрд. євро.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*