Сьогодні виповнюється 30 років з початку співпраці з МВФ та Світовим банком 3 вересня 1992 року Україна набула членства у МВФ та підписала Статті Угоди Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
Про це своєму телеграм каналі повідомив народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев.
Нардеп пояснив, що Міжнародний валютний фонд є першим за обсягом фінансовим партнером України: Україна отримала від МВФ в рамках 13 програм близько 37 млрд. дол. США.
За словами Гетманцева, МВФ завжди був надійним партнером України у всі часи. Під час азійської фінансової кризи 1998 року Україна отримала 1,6 млрд. дол. США на підтримку валютних резервів НБУ. У часи світової кризи 2008-2009 років Фонд надав нашій країні допомоги на 10,6 млрд. дол. США. Починаючи з 2014 року, коли росія фактично розпочала війну проти України, у відповідь на виклики, що постали перед нашою країною, МВФ виділив за різними програмами 18,9 млрд. дол. США, які були спрямовані до Державного бюджету України та у резерви Національного банку України.
Після оголошення воєнного стану СБ ухвалив рішення про три позики Україні на суму 1,85 млрд. євро та 91 млн. дол. США. Сьогодні Світовий банк є засновником і оператором багатостороннього Цільового фонду донорів, у який акумульовано гранти від наших ключових партнерів на суму 7,5 млрд. дол. США та майже 1,1 млрд. євро.
Залишити відгук