СБУ ліквідувала ботоферму, що займалась кремлівською пропагандою в ЄС (ФОТО)

Фото: СБУ

Силами Служби безпеки України у Дніпрі було ліквідовано ботоферму зі створених близько 10 тис. фейкових акаунтів для «розгону» кремлівської пропаганди в ЄС.

Про це інформує Служба безпеки України.

Кіберфахівці СБУ нейтралізували потужний канал поширення проросійської пропаганди серед громадян України та Євросоюзу. Ця ботоферма займалась розповсюдженням через інтернет дезінформації щодо суспільно-політичної обстановки в європейських країнах. Для анонімної реєстрації фейкових акаунтів використовували sim-картки українських, російських та європейських мобільних операторів.

Зокрема, задокументовано факти масштабної агітації на підтримку країни-агресора і «розгону» закликів до захоплення державної влади в Україні.

За даними слідства, до організації незаконної діяльності причетна мешканка м. Дніпра, яка тривалий час працювала у сфері ІТ. Після повномасштабного вторгнення на неї «вийшов» представник спецслужб рф і запропонував негласне співробітництво на користь окупантів. Використовуючи спеціальне програмне забезпечення, щодня вона реєструвала в інтернеті до 100 фіктивних облікових записів. За проведення своєї діяльності отримувала гроші з рф.

Наразі зловмисниці повідомили про підозру. Триває досудове розслідування для встановлення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Ужгород24 нагадує про: СБУ в Закарпатській області закликає закарпатців не реагувати і не розвовсюджувати фейки.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*