Виграти мир: дискусія про Закарпаття обʼєднала експертів (фото)

10-11 листопада вже вчетверте відбувся форум Re:Open Zakarpattia 2023. Форум є незалежним дискусійним майданчиком для тих, хто виробляє та ухвалює рішення. Re:Open Zakarpattia ініційований та проводиться ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» у партнерстві з представниками громадянського суспільства, органами державної влади, міжнародними партнерами та бізнесом.

Фокусом Re:Open Zakarpattia 2023 стала людиноцентричність у стійкості та реконструкції України. В дискусії прийняли участь експерти з України та європейських країн. Серед поважний гостей: депутат Європейського парламенту Міхаель Галер, прем’єр-міністр Словацької Республіки 2021-2023 Едуард Хегер, міністр оборони Словацбкої Республіки 2020-2023 Ярослав Надь, міністр освіти Угорщини у 1996-1998 та 2002-2006 роках Балінт Мадяр, журналіст та військовослужбовець ЗСУ Павло Казарін, професор та військовослужбовець ЗСУ Федір Шандор, міністр закордонних справ України у 2014 – 2019 роках Павло Клімкін, голова Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, волонтер Сергій Притула, шефкухар та ресторатор Євген Клопотенко, голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження” Інна Підлуська, міністр економіки 2014 Павло Шеремета, народний депутат України Роман Грищук, голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, радник-уповноважений Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, засновник pro.mova, учасник Несторівської групи Євген Глібовицький, перший голова правління Суспільного мовлення, лейтенант ЗСУ Зураб Аласанія, співзасновниця фундації “Здорові рішення” Тетяна Гавриш, політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов та багато інших.

Цьогорічні дискусії були присвячені європейському вибору та спрямуванню України, досвіду країн-сусідів з проведення реформ та перетворень в рамках європейського союзу.

Разом із тим, в кожній дискусії та промові звучала тема війни, перемоги та майбутнього країни. Діалоги від військових та про військових, реформи в армії та реалії війни, зміни та виклики, які стоять перед українським суспільством зараз та обовʼязково постануть після перемоги – всі ці теми в рамках форуму обговорювались як під час офіційної частини, так і в кулуарах.

Експертами та журналістами було актуалізоване питання демографічних змін довоєнної та повоєнної України, проблем подальшого розвитку України та подолання демографічної кризи.

Окремим напрямком звучали ідеї, пропозиції та застереження щодо майбутнього Закарпаття. Дискусійні  панелі «Переосмислення Закарпаття: від дотаційної провінції до точки зростання, контриб’ютора відновлення та мосту України до ЄС» та «Зробити Закарпаття зеленим та сталим: як синхронізувати економічне зростання з екологічною парадигмою» торкнулись тем майбутнього розвитку та можливостей, що наразі має Закарпаття, яке стало прихистком не лише для великої кількості внутрішньо переміщених українців, а й для різноманітного релокованого бізнесу. 

Ужгород24 нагадує, що Активістів Закарпаття запрошують взяти участь у конкурсі суспільних ініціатив.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*