Від середи до середи: короткі підсумки

Лаконічні підсумки новин Ужгорода, Закарпаття, України та світу. Розуміти зміни, тримати руку на пульсі подій.

Ужгород

Презентація книг «Народні Герої України» відбувалась в 2 етапи в Ужгороді. Перший – для студентів та викладачів УжНУ, а другий – в приміщенні Фонду Андрія Півня для громадських діячів, письменників, журналістів, волонтерів та митців. Книги представляла авторка Віолетта Кіртока – журналістка інтернет видання «Цензор. НЕТ».

12 травня в Ужгороді відбувся марафон, який зібрав близько 1000 спортсменів. Учасники бігли дистанцію 42,195 км у 4 кола. Маршрут пролягав мальовничими вулицями Ужгорода: Київською та Слов’янською набережними, вулицями Миколи Бобяка, Загорською, Митною, біля Ротарі-парку, набережною Незалежності, вулицями Олександра Довженка, Августина Волошина, Православною набережною та площею Шандора Петефі.

ФК «Минай», здобувши перемогу над «Ворсклою», не тільки піднявся на передостанню, 15-ту, сходинку і тепер має кращі шанси на збереження прописки в УПЛ, а й ввійшов у футбольну історію з рекордним найпізнішим голом в історії вищого вітчизняного дивізіону. Так, Півзахисник “Минаю” Вадим Вітенчук забив з пенальті на 101-й хвилині (100’24”).

В Ужгороді відновили стару схему організації дорожнього руху на вулиці Шпеника зі сторони залізничного вокзалу. Зміни у русі діяли всього добу, а причиною повернення попередньої схеми руху називають можливу високу аварійність через введені зміни. Тож, наразі діє така схема руху: крайня права смуга – рух праворуч, крайня ліва – рух прямо та по колу ліворуч.

Закарпаття

В Закарпатті планують побудувати пʼять нових сміттєпереробних заводів – в Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Тячівсько-Рахівському та Берегівському районах. За словами чиновників, нові сортувальні та переробні підприємства сукупно створять понад 600 нових робочих місць у громадах Закарпаття. Зараз тривають перемовини з потенційними інвесторами щодо створення нової сміттєобробної інфраструктури в регіоні. Власне старт проєктування заводів на Закарпатті запланований на кінець червня – початок липня. А от запрацювати ж заводи орієнтовно можуть уже наприкінці 2027 року.

Війна

російські війська почали нову хвилю контрнаступальних дій на Харківському напрямку. Так, 10 травня о п’ятій ранку російські окупанти намагалися прорвати оборону України під Вовчанськом Харківської області. Також росіяни почали масово обстрілювати прикордонні населені пункти.

У ніч на 13 квітня Генштаб ЗСУ зазначив, що в районі міста Вовчанськ росіяни мають тактичні успіхи, а загалом ситуація на Харківському напрямку залишається складною.

14 травня начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що в прикордонних районах Харківської області Сили оборони України заблокували російських окупантів. За його словами, «намітилася стрімка тенденція до стабілізації ситуації».

Країна

Активно та плідно на минулому тижні попрацювала Верховна Рада. В результаті – звільнення міністрів, збільшення штрафів. З основного:

ЗА – 272 голоси. Парламент звільнив Олександра Кубракова з посади Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

ЗА – 273 голоси. В той же день парламент звільнив Миколу Сольского з Міністра аграрної політики.

ЗА – 256 голосів. Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №10379, який передбачає збільшення штрафів для порушників закону про мобілізацію.

З метою «надіслати сильний сигнал заспокоєння українцям» до Києва прибув державний секретар США Ентоні Блінкен. Це перший візит високопоставленого американського чиновника до України з моменту ухвалення Конгресом минулого місяця пакету військової допомоги країні у розмірі 61 мільярда доларів.

У вівторок, 14 травня, у всіх областях України запровадили контрольовані аварійні відключення світла через значний дефіцит електроенергії в системі. Причиною введення аварійних відключень світла стали російські обстріли енергосистеми України та зростання споживання через похолодання.

Життя

ТікТок автоматично маркуватиме водяним знаком зображення та відео, створені ШІ. Виходить така собі своєрідна цензура від соціальної мережі.

В прокаті з’явився український фільм «Будинок «Слово» – художня історія про письменників та поетів “Розстріляного відродження”. У 20-х роках XX століття за наказом Сталіна у Харкові збудували будинок, який згодом отримав назву “Будинок Слово”. Тут під одним дахом зібрали найкращих представників української літератури, аби змусити працювати на благо радянської системи. Більшість з них ця система потім і знищила.

Будьте першим, поділіться враженням про публікацію.

Залишити відгук

Вашу email адресу не буде опубліковано.


*